12. detsember 1996 kell 22:00

Otepää spordikeskus ostis haruldase rajatraktori

Tehvandi õppetreeningukeskus ostis kultuuriministeeriumi finantseerimisel 2 miljonit krooni maksnud suusarajatraktori. Firma Kässbohrer on selliseid rajamasinaid müünud vaid viis tükki.

Rajatraktorit hakatakse kasutama suusaradade sissesõitmiseks Otepää ümbruses ja Tartu maratoni ettevalmistustöödeks. Eestisse jõudis masin novembri lõpus ja valmistajatehase spetsialistid komplekteerisid selle eelmisel nädalal.

«Tartu maratonile oli vaja rajatraktorit ja ma palusin oma Saksa partneril teha järelepärimine sobiva leidmiseks,» ütles kütuseäriga tegeleva ASi Favora juhatuse esimees Aivo Pärn. Tema sõnul ostis Tartu maratoni korraldustoimkond eelmisel talvel Kässbohrerilt 340 000 krooni eest kümmekond aastat vana rajatraktori.

«Saime rajamasina nii soodsalt vaid tingimusel, et hakkame Kässbohrerit Balti riikides esindama,» sõnas Pärn. Rajatraktorite ostmise vastu on huvi tundnud veel mõned suusakeskused.

Veebruaris toimuvale Tartu maratonile on registreerunud juba üle 1800 suusataja 18 riigist. Esmakordselt antakse maratoni start Otepää suusastaadionil ja alguskilomeetrid sõidetakse sisse uue rajatraktoriga.

«Varasematel aastatel kasutasime maratoniraja ettevalmistamisel tavalisi põllumajandustraktoreid, seekord peaks Kässbohrer looma hoopis paremad sõidutingimused,» lausus suusaklubi Tartu Maraton direktor Alar Arukuusk. Pärn ja Arukuusk kuuluvad Eesti suusaliidu juhatusse. «Küllap seepärast aktsepteeriski kultuuriministeerium nii suure summa eraldamist, et suutsime koos suusatreeneritega ostu vajalikkust põhjendada,» kinnitasid mehed. ÄP

Hetkel kuum