1. juuni 1997 kell 22:00

Arco Vara ostis Kuressaare vaekoja

Saaremaa tarbijate ühistu rahandusdirektori Raivo Kadaja sõnul oli Kuressaare vaekoda müügis ligi aasta ja seda pakuti mitmele eri tegevusala firmale. «Kui ühel on raha ja teisel maja ning pakkumine on korrektne, siis võib kaupa teha,» ütles Kadaja.

Vaekoja müügist saadud raha kavatseb Saaremaa tarbijate ühistu investeerida teistesse objektidesse. Suurem osa rahast läheb Kuressaare kuursaali jaoks, sinna rajatakse rida meelelahutuskeskuseid, lisas Kadaja.

Arco Vara Saaremaa büroo juhataja Richard Tomingas peab vaekoda heaks investeeringuks. Vaekoja ostuks võeti laen Eesti Forekspangalt ja hoone renoveeritakse omavahenditest, ütles Tomingas.

Kadaja kinnitusel on muinsuskaitse seadnud vaekoja omanikule ranged piirangud. «Seal ei tohigi erilisi ümberkorraldusi teha. Samuti ei saa sinna rajada mahukat selvehalli, kuigi kinnistu suurus on 372 ruutmeetrit,» ütles Kadaja.

Tomingase ütlusel teeb Arco Vara Saaremaa büroo hetkel muinsuskaitsega koostööd ja hoone renoveerimiseks palgatakse projekteerimistööde organisaator, kes arvestab muinsuskaitseameti tingimusi, lisas Tomingas.

Tomingase kinnitusel tulevad vaekotta äri- ja büroopinnad, sest asukoht on igati soodne. Rendihind sõltub renoveerimistööde mahust, kuid samas lisas Tomingas, et see peaks jääma siiski Kuressaare keskmise rendihinna piiridesse. Konkreetseid lepinguid veel kellegagi sõlmitud ei ole, lisas Tomingas.

Esialgsete plaanide kohaselt avab vaekoda oma uksed uuesti sügisel.

Hetkel kuum