4. juuni 1997 kell 22:00

Kaasaegne büroomööbel kannatab kuuma kohvitassi

Kaasaegsetele rahvusvahelistele normi-dele vastav büroomööbel eeldab vastupidavaid materjale. Melamiiniga kaetud töölaudade plaadid on kolmekihilisest pressitud puitlaastplaadist. Need on vastupidavad mehaanilistele vigastustele. Sellisele lauale võib peale panna kuuma ja märja kohvitassi. Materjal on vastupidav veeaurule ja niiskusele, valguse mõjul ei muuda värvi. Plaadilt saab kergesti eemaldada tindi, pastapliiatsi, templivärvi ja kopeerpaberi jälgi ning muid bürookemikaale. Lauaplaadi servad on kaetud plastikkandiga, mis teeb nad tugevaks.

Kui plaat on kaetud naturaalse spooniga, siis ei küüni viimistlus sellise tugevuseni ja plaadile valgunud veest võib tekkida kahjustus ühe tunni möödumisel.

Metallosad -- lauajalad, tugikonstruktsioon, kaablite vertikaal- ja horisontaalkanalid ning adapterid, kuhu saab kinnitada laualambi, telefonihoidja, lisatööpinna, arvutiga töötamisel kuvarialuse, -- on valmistatud kvaliteetsest terasest, mis kaetud pulberlaki-kihiga.

Sahtlikonteinerite korpus on valmistatud puitlaastplaadist, seespool on võimalikud mitmesugused vahejaotused. Uksed võivad olla nii ruloo-, lükand- kui ka hingemehhanismiga. Konteinerid võivad olla ratastega või ilma, erinevate mõõtmetega. Kappide ja riiulite materjalina kasutatakse järjest enam metalli.

Arhiivi-, kartoteegi- ja säilituskapid arvestavad üldkehtivate paberiformaatide mõõtudega. Jaotused võivad olla nii horisontaalselt kui ka vertikaalselt paiknevatele ühikutele.

Kaasaegsed mööblimaterjalid on vabad mürgistest ühenditest (klooriühendid, rasked metallid). Suurt tähtsust pööratakse tulekindlusele. Väga tähtsate dokumentide hoidmiseks mõeldud tulekindlad kapid peavad tagama eriti tundlike materjalide, nagu arvutidisketid, lindid, kassetid, fotod, negatiivid, säilimise.

Nüüdisaegsetel töötoolidel on mitmesugused mehhanismid, mis kindlustavad vajaliku istumisasendi. Kõige lihtsamal toolil on võimalik muuta seljatoe kõrgust ja kallet. Keerulisemad toolid on sünkroonmehhanismiga, kus seljatugi ja iste järgivad automaatselt kasutaja liigutusi, kindlustades õige asendi.

Hetkel kuum