15. juuni 1997 kell 22:00

Tallinna börsile tulevad ehitusfirmad

Väärtpaberispetsialistide sõnul on ehitussektori teke börsil kasulik eelkõige pikaajalistele investoritele, kellel on riskide maandamiseks võimalik osta nüüd enam kui ühe ehitusettevõtte aktsiaid.

Pärast emissiooni kuulub Merko Ehituse aktsiatest väikeaktsionäridele 25 protsenti, börsi vabaturul kaubeldava EMV aktsiatest on väikeinvestorite käes 67%.

Mõlemad ettevõtted on tänaseni ehitanud põhiliselt Eestis. Merko Ehitus plaanib laiendada tegevust Lätis ja Leedus, EMV asutas eelmisel aastal tütarettevõtted Saksamaal ja Lätis. Mõlema põhitegevus on ehituse peatöövõtt, mis moodustab 70--80% käibest.

Merko Ehituse töödes on suurima osa moodustanud büroopindade ja elamute ehitus. EMV kogukäibest moodustavad suurima osa insenertehnilised ehitustööd, kuid sel aastal plaanib ettevõte nõukogu esimehe Jaan Koorti sõnul suurendada traditsiooniliste üldehitustööde mahtu.

Merko Ehituse aktsiaemissiooni korraldava Balti Cresco Investeerimisgrupi ASi juhatuse esimees Andres Rätsepp ütles, et reede keskpäevaks oli emissioon juba kaks korda üle märgitud. Rätsepa sõnul on umbes pooled aktsiad märkinud välisinvestorid.

Eelmisel nädalal korraldas Balti Cresco Investeerimisgrupp välisinvestorite kaasamiseks Londonis kuus ja Stockholmis ühe Merko Ehituse emissiooni esitluse. Stockholmis osales esitlusel Rätsepa ütlusel 15--20 Skandinaavia investeerimisfondi.

Merko Ehituse aktsiate avalikul emissioonil on 10kroonise nimiväärtusega aktsiate müügihind 100 krooni. Emissiooni käigus väljastatakse 722 750 aktsiat ja ettevõtte aktsiakapital suureneb 29,5 mln kroonini.

Hetkel kuum