9. oktoober 1997 kell 22:00

Tartu suurendab sotsiaalkulusid

Sotsiaalsfääri kuludeks on planeeritud 225 miljonit krooni ehk 62 protsenti Tartu järgmise aasta eelarvekuludest, mis on kolm protsenti suurem osa eelarvest kui sel aastal.

Eelarve kogumaht on järgmisele aastal kokku 360 miljonit krooni. Võrdluseks, selle aasta Tartu linna eelarvemaht on 316 miljonit krooni.

Haridusele kulutab Tartu järgmisel aastal 164,5 mln krooni ja sotsiaalhoolekandele 26,7 mln krooni.

Tartu linnapea Roman Mugur ütles, et eile linnavolikogusse saadetud eelarve projekt ei rahulda linnavalitsust veel täielikult. «Investeeringute osa on jäänud liiga väikeseks,» selgitas ta.

Tartu abilinnapea Margus Hansoni sõnul kavandab linn suure tõenäosusega järgmisel aastal ka lisaeelarvet, millega püütakse siluda just investeeringute vajakut.

Linna arengukavas investeeringuteks planeeritud 122,5 miljonist kroonist tuleb linnaeelarvest projekti järgi 80,5 miljonit krooni.

70% ehk 252 miljonit krooni järgmise aasta eelarvest kavatseb Tartu linnavalitsus kavakohaselt katta maksudest.

Võlgu plaanib Tartu järgmisel aastal võlakirjade emiteerimise kaudu võtta 28 miljoni krooni eest. Linnavarade müügist peab laekuma üle 20 miljoni krooni.

Samuti jääb tänavuse eelarve ülelaekumisest järgmise aasta eelarvesse 10 miljonit krooni.

Hansoni sõnul on eelarves veel mitmeid ebamääraseid kohti eelkõige tulude poole pealt.

«Ei ole teada riigieelarve toetusfondi summat ega tea, mis saab mootorsõidukimaksust,» loetles Hanson. «Ka näitab kogemus, et linnavarade müügist laekub raha tavaliselt plaanitust rohkem.»

Riigi toetusfond on eelarveprojektis arvestatud sama suureks kui tänavu -- 42 miljonit krooni.

«Linnavalitsus on suunanud investeeringute rõhuasetuse tulevikku,» rääkis Hanson ja tõi näiteks, et ainsana ei vähendatud linna arengukavas haridusasutuste remondiks ette nähtud summat.

Linnamajandusse on järgmisel aastal plaanis suunata 91,1 miljonit krooni, üldvalitsemiskuludeks on ette nähtud 28 miljonit krooni.

Tartu linnavolikogu hakkab eelarveprojekti menetlema oktoobri teisel istungil. Roman Muguri sõnul on eel-arve plaanis kinnitada volikogu detsembrikuu esimesel istungil.

Hetkel kuum