23. detsember 1997 kell 22:00

Börsiuudised

- Tallinna Pank. Tallinna Pank saab allutatud laenu EBRD-lt suuruses 10 miljonit Saksa marka. Laenu kestvuseks on 10 aastat, laenu intress on kuue kuu DEMi libor, millele lisandub muutuv intressimarginaal. Laenuleping sõlmitakse jaanuari alguses. Tegemist on allutatud laenuga, mille eesmärk on panga omakapitali suurendamine.

- Forekspank. Esmaspäe-val, 22. detsembril allkirjastas Eesti Forekspank Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupangaga (EBRD) 4 miljoni Saksa marga suuruse ja 10 aasta pikkuse allutatud laenu lepingu. Laenu eesmärgiks on suurendada Forekspanga kapitalibaasi ning see hakkab kuuluma panga omavahendite hulka.

- Tallinna Pank. Tallinna Panga nõukogu aseesimees Targo Raus ja juhatuse esimees Rait Lukas teatasid eile börsile saadetud avalduses kommentaariks Äripäeva artiklile, et Tallinna Panga nõukogu ega juhatus ei ole pidanud ühinemisläbirääkimisi ega arutanud võimalikku ühinemist Ühispangaga.

- Gutta. Läti väärtpaberikomisjon trahvis Balti riikide suurimat mahlatootjat Guttat väärtpaberiseaduse rikkumise eest. Gutta avaldas käimasoleva aktsiaemissiooni ajal ajalehes tulevikku vaatavaid numbreid, mis polnud kajastatud aktsiate emissiooniprospektis. Komisjon trahvis Guttat 750 latiga (18 000 kr) ning tegi hoiatuse.

- KLASCO. Klaipeda laevanduskompani (KLASCO) teatas eile, et on käesoleva aasta 11 kuuga teeninud kokku 21,174 mln litti (75,39 mln kr) kasumit. Samas töötas ettevõte juba teist kuud järjest kahjumiga. Oktoobris oli KLASCO kahjum 122 000 litti ja möödunud kuul üks miljon litti (3,56 mln kr). Käesoleva aasta 11 kuuga on ettevõte teeninud 63% vähem kasumit kui möödunud aasta sama ajaga.

Hetkel kuum