Neljas katse EEA nõukogus

28. jaanuar 1998, 00:00

ASi Rei erastanud ASi Hades esindaja advokaat Alar Eiche ütles, et ta on seni hoidunud kohtuteest. Enam kui 3 mln kroonise võlasumma kustutamine pidi rahandusminister Mart Opmanni esildise alusel tulema arutusele valitsuse läinud aasta 2. detsembri istungil, kuid võeti päevakorrast maha.

Riigisekretär Uno Veering selgitab oma kirjas Alar Eichele, et küsimuse mahavõtmise põhjus oli rahandus- ja majandusministeeriumi kokkulepe, mille järgi pidi majandusministeerium küsimuse lahendama.

Erastamisagentuuri (EEA) nõukogu on seni Hadese taotlustesse suhtunud eitavalt. Eelmise aasta augustis, pärast teist eitavat otsust tunnistas EEA nõukogu liige Ants Leemets, et Hadese taotluse rahuldamine võib luua pretsedendi, millele võivad järgneda teiste pettunud ostjate taotlused.

Hades ostis Rei 1996. aastal 1,2 mln krooni eest. Müügilepingu sõlmimise järel selgus, et selles on jäänud kajastamata 1,5 mln kr ulatuses maksuvõlgu, mis on tänaseks viiviste lisandumise tõttu kasvanud ca 3,5 mln krooniks.

Opmann tunnistas kirjas valitsusele, et äriühingul ei saa olla kohustusi erastatava äriühingu võlgade osas, mis on ostu-müügilepingust välistatud või ilmnesid pärast lepingu sõlmimist.

Majandusminister Jaak Leimann on seisukohal, et vaidlus tuleb lahendada kohtus, mitte valitsuses.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing