Siirdamine oli vormistamata

28. jaanuar 1998, 00:00

Lepingu asemel oli sõlmitud eelkokkulepe, mille kohaselt tehakse operatsioon ja enamiku kuludest tasub Iisraeli firma Pariasu.

Sotsiaal- ja tervishoiuameti poolt neerujuhtumi uurimiseks moodustatud komisjon avastas üleeile Karu sõnutsi ka, et iisraellaste ja elundidoonorite haiguslood on kadunud.

Karu ütlusel olevat arstid need endale koju võtnud. See on üsna kummaline, ehkki vahel võivad ju arstid soovida õhtul kodus haigusloosse paremini süveneda, lisas ta.

Karu sõnul võis juhtuda ka nii, et Iisraeli tagasi sõites võttis neerusid siiranud doktor Zaki Shapira haiguslood endaga kaasa.

Eilseks olid haiguslugude originaalid peale ühe üles leitud ja tervishoiuameti komisjon tutvub nendega.

Tallinna keskhaigla peaarst Andrus Mäesalu ei soovinud öelda, kuidas haigla kavatseb 700 000 krooni kasutada. Kuni uurimise lõpuni on selle raha kasutamine peatatud.

Tervishoiuameti juhataja Vahur Keldrima sõnas, et tema on Mäesalult küsinud juba nädal aega kulude kalkulatsioone, kuid pole neid saanud.

Mäesalu ütles eile, et pole veel teinud arvutusi raha kasutamise kohta. Tema sõnul on palgakulu osa raviteenuses tavaliselt üle poole, kuid kas see reegel kehtib ka Iisraeli operatsioonide kohta, ei soovinud ta täpsustada.

Eelkokkuleppe järgi maksis Pariasu ühe neerusiirdamise eest haiglale 8000 USA dollarit, mille eest tuli keskhaiglal katta oma personali palgakulu ja osa operatsioonide ja haigete järelraviga seotud kulutusi.

Nädalavahetusel tehtud neerusiirdamisega oli seotud 30 keskhaigla töötajat, kellele lubati ületöö eest lisatasu. Seni pole nad seda kätte saanud, sest palgapäev tuleb 5. veebruaril.

Keskhaigla 100 töötaja kuu palgafond on 3 mln krooni, mis teeb keskmiseks brutopalgaks 3000 krooni.

Keldrima sõnul pole töötajatega sõlmitud lisatöö kohta lepinguid, kõik on põhinenud suulisel kokkuleppel.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing