Ungari restoran jääb kitsaks

29. jaanuar 1998, 00:00

Kõigepealt häirib restoran Kapten Tenkesi asukoht -- kui seda võib restoraniks nimetada, siis elava liiklusega tänava äärde see ei sobi. Mööbli valik ja paigutus on ebaõnnestunud, sest ainult suurele seltskonnale istumiseks mõeldud lauad muudavad liikumise ruumis ebamugavaks. Ruumilahenduses on teisigi vigu, näiteks asub baarilett ebafunktsionaalses kohas, muutes tülikaks nii baariteeninduse kui ka kohe kõrvale asetud laudades istumise.

Puitdetailid laes ja seinadel loovad küll ungaripärase meeleolu, kuid rahvuslikkust oleks saanud veelgi rohkem rõhutada. Praegu on koht steriilne, detailide kasutus eklektiline ja ruumid lahendatud mittefunktsionaalselt, annan 6 punkti.

Kapten Tenkes on üks väga lihtne ja tavaline söögikoht. Väikese ruumi sisustus on igav ega üllata millegagi. Söögikoht on sisustatud pikkade laudadega, kuhu saab istuda vaid suure seltskonnaga ja kus kliente on ebamugav teenindada.

Kivipõrand ruumi sisustusega sobis, kuid märjaks muutudes on ohtlikult libe. Ruumis on proovitud luua ungari meeleolu liiga lihtsate ja odavate vahenditega.

Ungaripäraste toidunimedega ja ettekandjate riietusega veel ungari restorani hõngu ei tekita. Seda enam, et Kapten Tenkesit oleks palju õigem lihtsalt söögikohaks, aga mitte restoraniks nimetada.Tõepoolest tuleb veel reamees Tenkesil kapteni seisusesse kasvada. Üle 4 punkti on raske anda.

Kapten Tenkes on täitsa tore istumiskoht. Soodsa meelestatuse loob juba enne külastust teadmine, et ungari restoranid on kõikjal maailmas populaarsed ja heal tasemel. Meeldiv ungari muusika ja palju teenindajaid Kapten Tenkesis igatahes kinnitavad eelnevat teadmist. Pingid tundusid alguses ebamugavad, kuid hea veinivaliku juures muutus seegi probleem varsti olematuks. Rahvuslikku stiili on alati raske välja tuua, kuid Tenkesis on see õnnestunud. Olen käinud Ungaris samaladsetes kohtades ja midagi tuttvat tuleb ette küll. Ruum on siiski kitsas, mitte eriti esinduslik ja toiduvalik kesine. Sõpradega istumiseks sobib aga Kapten Tenkes suurepäraselt. Miljöö, kujundus ja teendindus väärivad 8 punkti.

Tenkesis on üritatud teha korralikult viimistletud pubilaadset kohta, mis iseenesest juba pole pubile omane. Kuid samas ei anna koht ka restorani mõõtu välja. Tenkesi töötajad selgitasid, et tegemist on Austria stiilis ungari restoraniga, mis peab olema küllaltki peene viimistlusega. Sellisel juhul pole eesmärki saavutatud, sest tegelikult on viimistlus odav ja ehituskvaliteet vilets. Puitvõrestik ruumis peaks olema ungari restorani parimaks stiilitunnuseks, kuid tegelikult pole laes ehtsad talad, vaid kolm kokkulöödud lauda. Odavus ja kiirustatud teostus torkas ka mujal silma. Iseloomulikke detaile, milles tegelikult peakski kajastuma koha rahvuslikkus, on vähe. Ootasin enamat, sest stiilset tervikut ei teki, 4 punkti.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing