Shell asendab EK kaubamärgi uuega

16. veebruar 1998, 00:00

Mejia sõnul kinnitab EK tanklate omandamine Shelli soovi laiendada tegevust Eestis. Ta keeldus reedel avalikustamast tanklaketi ostuhinda.

Väidetavalt soovis tanklate senine omanik Coastal Corp saada EK aktsiate eest 10 mln dollarit (140 mln kr) ehk umbes sama raha, mis USA kontsern maksis kaks aastat tagasi Esoili eest. Peale EK kuulusid Esoilile ka Maardu kütuseterminaal, Pärnu ja Tartu terminaalid.

Miguel Mejia rääkis, et praegu ei ole veel võimalik öelda, millised muutused toimuvad omanikuvahetusest tingituna ASis EK. «See otsustatakse ülevõtmise käigus,» märkis ta.

31 EK teenindusjaama on kavas kohandada Shelli standarditele vastavaks niipea kui võimalik, lausus Mejia. Ta ütles, et tanklad antakse Shellile üle paari kuuga.

Teiste Eestis tegutsevate kütusefirmade hinnangul ei põhjusta EK müük Shellile turul suuri muudatusi. «Turu korrastamise seisukohast on see täiesti normaalne areng,» lausus ASi Alexela juhatuse esimees Juhan Kolk. «Ehk ei ehitata nüüd enam bensiinijaamu juurde, juba praegu on neid liiga palju.»

Royal Dutch/Shell Groupi tütarfirma Shell Eesti AS alustas tegevust 1994. a ja on investeerinud siinsetesse tanklatesse üle 17 mln USA dollari (240 mln kr).

EK teenindusjaamade omandamisega kasvab Shelli tanklate arv Eestis 38ni. BNS-ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing