17. veebruar 1998 kell 22:00

Viisnurk tahab muuta tootmise efektiivsemaks

Mööbli- ja suusavabriku Viisnurk eelmise aasta müügi netokäive oli 200,6 miljonit krooni ja puhaskasum 14,6 miljonit krooni. Ettevõtte käiberentaablus jäi aga alla 10 protsendi.

Sellel aastal ette võetavate sammudega tootmise efektiivsemaks muutmisel tahab Viisnurk tõsta rentaabluse üle 10 protsendi ja prognoosib 226 miljoni kroonise käibe juures puhaskasumiks 18 miljonit krooni.

Tootmisvõimsuse seisukohalt on suurim potentsiaal ettevõtte mööblivabrikul, ütles Viisnurga finantsdirektor Andrus Aljas. «Mööblivabriku tootmisvõimsus võib tänavu kasvada võrreldes 1997. aastaga kuni kolm korda,» lausus ta.

Eesmärk on tõsta mööblivabriku tootmismaht 70 mln kroonini, rääkis Aljas.

Viisnurga suusa- ja kiudplaadivabrik töötavad praegu maksimumvõimsuse lähedal, kinnitas Aljas.

Finantsdirektori sõnul tuleb muuta konkreetsemaks suusavabriku juhtimisstruktuur. Vaja on suurendada ka tootevalikut ja tootlikkust ning tõsta töötlemise täpsust, lausus ta.

Viisnurga kiudplaadivabrik peab tänavu suurendama omatoodete müüki lähiturgudel ja ISOTEX-siseviimistlusplaatide müüki Soomes, jätkas Aljas.

Aljas lisas, et ettevõte tahab alustab kiudplaatide müüki ka Ukrainas ning soovib luua soodsama majanduskeskkonna oma toodetele Venemaa turul. ÄP-BNS

Hetkel kuum