Telia + Telenor + British Telecom

19. veebruar 1998, 00:00

Selgub, et ühineda kavatsevad Rootsi ja Norra telekommunikatsioonifirmad Telia ja Telenor peavad salaplaani kutsuda kolmandaks osanikuks British Telecom (BT) ning noteerida ühisfirma hiljemalt 1999. a börsil.

Nii Rootsi Telia kui ka Norra Telenori tegevdirektorid Lars Berg ja Tormod Hermansen on ühinemises üksmeelsed ning esitanud 1. veebruaril ühinemisplaani poliitikutele arutamiseks, kuna mõlema firma põhiosanik on riik. Ettepaneku kohaselt tuleks luua valdusfirma, kus võrdne osa kuuluks Norra ja Rootsi riigile. Praegu on Telia väärtuseks hinnatud 81 mld Eesti krooni ja Telenori väärtuseks ca 58 mld krooni. Märtsis valmib kahe firma uus väärtushinnang. Et saavutada 50:50 osalus, tuleks Norra riigil lisada ühisfirmasse paarkümmend miljardit.

Edasi näeb plaan ette müüa ühisfirmast 1/3 nii kiiresti kui võimalik, 1999. a. See tähendaks, et nii Norra kui ka Rootsi riigil tuleks kummalgi oma osalus kahandada kolmandikuni. Ülejäänud kolmandikust pakutakse 13--15% British Telecomile, ülejäänud 18--20% läheks müüki aktsiaturul. Et British Telecom on Telenori rahvusvaheline liitlane, siis on viimane BTd kogu aeg Teliaga peetavate läbirääkimistega kursis hoidnud. Ühisfirma aktsiate ostmiseks BT-l raha jätkub, sest USA firma MCL 20% aktsiate müümise eest saab ta ligi 90 mld krooni.

Kahe firma ettepaneku järgi tuleks uue ühisfirma peakontor Stockholmi ja selle peadirektoriks on arvatud Telenori praegune tegevdirektor Tormod Hermansen.

Ühinemisdokumendid on lõplikult valmis aprillis. Enne suvepuhkusele minekut peavad Rootsi ja Norra parlament selle kohta oma otsuse langetama. DI

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing