Hoiupank aitas Hansat hädas

20. veebruar 1998, 00:00

Vaatamata keskmisele, 71,6 mln kroonisele päevakäibele oli turg eile maaklerite sõnul äärmiselt vaikne ja rahulik. Käivet hoidsid tasemel mõned suuremad tehingukorraldused.

Aktiivsem oli kauplemine hommikupoole, kui esimese poolteise kauplemistunni jooksul kukkus turg ca 2,4%. Seejärel hinnad stabiliseerusid ja ÄP indeks liikus kogu järelejäänud börsipäeva veidi ülevalpool 670 punkti piiri ja sulgus 671,2 punkti tasemel (päevaga -1,78%).

Enimkaubeldud olid taas kaks aktsiaturu liidrit, Hoiupank ja Hansapank. Ainult selle vahega, et Hoiupanga aktsia käive (28,3 mln kr) oli eile suurem kui hiljutisel ühinemispartneril.

Hoiu- ja Hansapank said eile hakkama veel ühe huvitava tehinguga. Nimelt andis Hoiupank Hansapangale 12,5 mln Saksa margase allutatud laenu. Allutatud laen läheb Hansapanga omakapitali ja päästab panga mõneks ajaks kapitali adekvaatsuse miinimumpiiri ohtlikust lähedusest. Omakapitali kasvatamiseks mõeldud aktsiaemissioon on Hansapangal lükkunud aktsiaturu madalseisu tõttu edasi ja nii tuli olukorrast pääsemiseks leida mingi teine lahendus. Emissioon peaks toimuma II poolaastal.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    28. November 2011, 18:12
    Otsi:

    Ava täpsem otsing