Lühiuudised

02. märts 1998, 00:00

Eesti tarbijateühistute keskühistu (ETK) nõukogu esimehe Tõnu Uibopuu sõnul on vähe lootust, et keskühistu juhatuse liikmed muudaksid oma tagasiastumisotsust.

«Selge see, et kui juhatus on teist meelt kui omanikud, siis ei tule koostööst midagi välja,» ütles Uibopuu, kes on ühtlasi Järva tarbijate ühistu juhatuse esimees.

ETK juhatuse esimees Uno Koppelmaa ning liikmed Danel Tuusis, Rudolf Kuldkepp ja Arvo Miilmets esitasid neljapäeval kollektiivse lahkumisavalduse, sest ettevõtte nõukogu jättis kolmandat korda kinnitamata ETK selle aasta tegevuskava ja eelarve.

«Mis edasi saab, otsustab ETK erakorraline peakoosolek 17. aprillil, kes peaks valima uue juhatuse. Seni ei saa tagasiastumispalveid rahuldada ning juhatus jätkab tööd,» ütles Uibopuu. BNS

Eesti Telefoni kava kohaselt tõusis 1. märtsil kohaliku telefonikõne tariif kolmandiku värra.

Kohaliku telefonikõne minut maksab senise 24 sendi asemel 32 senti. Kella kuuest õhtul kuni seitsmeni hommikul ning puhkepäevadel ja riiklikel pühadel kehtiv soodustariif tõusis seniselt 12 sendilt 16 sendile ühe kõneminuti eest.

Samas alandas Eesti Telefon pisut riigisiseste kaugekõnede hinda. Päeval maksab riigisisese kaugekõne minut senise 1,40 krooni asemel 1,36 krooni. Riigisisese kaugekõne hind soodusajal langes 70 sendilt 68 sendile. ETA

Moe piiritusetehase nõukogu rahuldas eile 25 aastat ettevõtet juhtinud Arvo Antropovi lahkumisavalduse ja määras uueks juhatuse esimeheks ettevõtte senise juristi Enno Harmipaiki.

Moe piiritusetehase nõukogu esimehe Urmas Arumäe sõnul esitas Antropov avalduse juhatuse esimehe kohalt lahkumiseks seoses pensionile jäämisega. ETA

Hansa Liisingu hinnanguline turuosa Balti riikide liisinguturul kasvas eelmisel aastal 35 protsendini.

Hansa Liisingu finantsanalüütiku Kalle Kase sõnul moodustas väljaspool Eestit sõlmitud lepingute maht aasta lõpus 31 protsenti Hansa Liisingu konsolideeritud finantsportfellist.

Hansa Liisingu möödunud aasta tegevuskasum ulatus 93,8 miljoni kroonini. Ettevõtte konsolideeritud bilansimaht oli 3,8 miljardit krooni. BNS

Piraatluse vohamine Eesti audiovisuaalsete salvestiste ja tarkvaraturul ajendas Ameerika tootjate ühendust taotlema Eesti kandmist intellektuaalomandi kaitse suhtes probleemsete riikide nimekirja.

Ameerika autoriõiguslikke tööstusharusid ühendav rahvusvaheline intellektuaalomandi kaitse liit (IIPA) soovitab USA kaubandusesindusele esitatud raportis lülitada Eesti esimese Balti riigina 30. aprillil avaldatavasse iga-aastasesse intellektuaalpiraatluse alal muret tekitavate maade nimistusse, kirjutab Postimees.

Eestis toodetud filmidest on IIPA hinnangul 99 protsenti ebaseaduslikud, helisalvestistest 80 protsenti. Lisatakse, et Eesti pole ühinenud ühegi rahvusvahelise helisalvestiste piraatlust tõkestava konventsiooniga ja tal puudub intellektuaalomandi kaitsega tegelev valitsusagentuur. ETA

Maksuamet pidi tegema ettekirjutuse riigikogu väliskomisjoni esimehele Eino Tammele ja tema äripartnerile Kalle Tennole, et kätte saada dokumendid Tallinnas Raekoja platsil asuva väärtkinnistuga teostatud tehingute kohta.

Maksuameti huvi Tamme ja Tenno vastu tekkis sügisel, kui maksuamet sai teada, et mehed omandasid paar aastat tagasi kaks kolmandikku Tallinna vanalinna väärtkinnistust. Kumbki omandas tehinguga ligi 11 miljoni krooni eest aktsiaid.

Maksuameti peadirektori Kalev Järvelille sõnul on Tenno ja Tamm esitanud maksuametile igasuguseid, ka üksteisele vasturääkivaid pabereid.

«Ei saa väita, et meie käsutuses oleks veel praegugi kõik nende kinnistute tehingutega seoses olevad dokumendid,» ütles maksuameti asepeadirektor Aivar Sõerd Eesti Päevalehele. ETA

Hoiupank suurendab tänavu talle kuuluva Moskva FABA Panga aktsiakapitali viie miljoni eküü ehk 35 miljoni rublani, ütles FABA Panga juhatuse esimees Aleksei Sut?kov.

«Aktsiakapitali suurendamisega seotud küsimused hakkavad selgeks saama,» ütles Sut?kov.

Aktsiakapitali on vaja suurendada, et tagada FABA Panga kasvu ja täita seejuures kõiki Venemaa keskpanga normatiive, kommenteeris Hoiupanga suhtekorraldusosakonna asejuhataja Erki Peegel. BNS

Tartu õlletehase uue juhatajana asub alates tänasest tööle Tarmo Noop.

Tartu õlletehase nõukogu nimetas Noobi ettevõtte juhatajaks jaanuaris.

Noop on varem töötanud ASis Tarmeko, Elva tarbijate ühistus ja ETK Hulgi allüksustes kaubandus- ja tegevdirektorina. BNS

Euroopa rekonstruktsiooni- ja arengupanga (EBRD) presidendi kohusetäitja Charles Frank tõstis reedel kohtumisel president Lennart Meriga esile Eesti edusamme.

Frank ütles, et EBRD-l pole vaja pöörduda Eesti riigipea poole ühegi murega vaid hoopis rahuloluga, et Eesti on väga palju saavutanud, teatas presidendikantselei pressiesindaja.

Frank ja Meri rääkisid Eesti ja EBRD edasistest koostöövõimalustest ja Eesti energiasüsteemide ja kommunikatsioonide arengust.

EBRD tippjuhid kinnitasid kohtumisel valmisolekut anda abi tselluloosi- ja paberivabriku ehitamisele Eestisse, niipea kui leitakse strateegiline investor.

EBRD osaleb Eestis 26 projektis, millest enamik on finantssektoris kogumahuga 125 miljonit ECU. BNS

Seoses kuu lõppemise ja Eesti Panga kohustuslike normatiivide täitmise vajadusega laenasid pangad möödunud nädalal turult aktiivselt raha.

«Kuna reedel on kuu viimane tööpäev, siis olid paljud rahavõtu poole peal,» ütles Hoiupanga raha- ja kapitaliturgude osakonna juhataja Hassar Kipp.

«Ma pole sugugi kindel, kas kõigil Eesti Panga normatiivide täitmine õnnestus,» lisas ta.

Riigikassa asejuhataja Elju Valdre sõnul on pankade huvi riigikassa deposiitide vastu olnud viimasel ajal suur.

«Reedel oli meil pakkuda ka küllaltki suurel hulgal deposiite -- 130 miljoni eest, mistõttu võistupakkumine pankade vahel ei kujunenud nii elavaks kui mõnel varasemal päeval,» ütles ta.

Riigikassa üleöödeposiidi intressiks kujunes reedel 10,25 protsenti, kahe nädala pikkuse deposiidi intressiks 16,55 ning ühe kuu pikkuse deposiidi intressiks 18,15 protsenti. BNS

Välispangad märkisid Tallinna Panga kavandatava 35 miljoni Saksa marga suuruse sündikaatlaenu täis, ütles panga pressiesindaja Eero Raun.

Tallinna Pangal on mandaadileping 35 miljoni Saksa marga ehk 280 miljoni krooni suuruse sündikaatlaenu korraldamiseks Jaapani Fuji Bankiga.

Sündikaatlaenu leping sõlmitakse märtsis. BNS

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing