Läti Moskva saatkonna hämarteod

05. märts 1998, 00:00

Diena tsiteeris Trasta Komercbanka nõukogu esimehe Vilnis Vitolinsi sõnu, kes ütles, et kahtlasi tehinguid tehti hotellis ruume üürivate offshore-pankade kaudu. Kommertstehingud saatkonnahoonetes on vastavalt 1961. a diplomaatiliste suhete Viini konventsioonile keelatud.

Offshore-panku kasutati raha üle piiri toimetamiseks, et Vene ja Läti maksu- ja rahandusorganid ei saaks tehinguid kontrollida, ütles Vitolins.

Diena kirjutas, et Läti välisminister Valdis Birkavs ja endine Läti suursaadik Venemaal Janis Peters on eitanud selliste tehingute võimalust saatkonna territooriumil.

Tuluvaba organisatsiooni Sadarbibas Fondsi (SAF) üks omanikke, parlamendisaadik Edvins Inkens tunnistas, et firma üüris 1996. ja 1997. a saatkonna hotellis ruume.

SAFi kolme ruumi kasutas mitu offshore-panka. Üks ruumikasutajatest oli Narua pank, kus kadusid Banka Baltija ja Latvenergoga finantstehingus kaotsi läinud kolme miljoni lati jäljed.

SAF katkestas rendilepingu saatkonnaga pärast seda, kui Narua panga üks omanik Aleksei U?akov ähvardas paljastada Inkensi sidemed offshore-pangaga. Inkens kuulub kolme miljoni lati kadumist uurivasse parlamendikomisjoni. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing