Kawe Plazast saab Vabaduse väljaku pilgumagnet

11. märts 1998, 00:00

asukoht Tallinn Pärnu mnt 15
tellija AS Kawe Plaza
peatöövõtja AS EMV
ehitusjärelevalve AIK-Projekt AS
suuremad alltöövõtjad AS Kontek Int., Antamex Int./
AS Windoor, AS Filter, OÜ Osilia, AS Maleko,
AS EMV Solimec, AS Kandur/Kone
projekteerija AS EstKONSULT, OÜ Teinos, Enrico
arhitekt Henno Sillaste
sisekujundus Henno Sillaste/ARS Interjöörprojekt
kasulik pind 6418 m²
tööde kestus juuni 1997--juuli 1998
ehitusmaksumus 62 miljonit krooni

Pärnu maantee ja Estonia puiestee nurgale kerkinud lainja klaasise fassaadiga Kawe Plaza pika ja kitsa äri- ja büroohoone arhitektuurilise lahenduse tingis krundi (701 m²) kolmnurkne kuju. Arhitekt Henno Sillaste üritas hoonet sobitada Vabaduse platsi teiste üksteisest erinevate hoonetega. Tal oli valida, kas teha platsi äärde uhkemaid viimase moevoolu maju või lasta sel jääda teisi peegeldades tagasihoidlikuks, mis poleks ka 10 aasta pärast moest väljas.

Lihtne klaaskarp tundus arhitektile igav ja paljukorratud. «Mulle meeldib, kui klaasi pind on lõigatud nagu teemandil eri nurkade all. Kawe Plaza fassaad on teemantlik -- iga paneel, lõige on erinev,» selgitab Henno Sillaste hoone klaasiviimistluse ideed.

Kanadas jooniste järgi valminud pakettklaasist fassaadiosad monteeriti legona kokku. Tatari tänava poolse osa välisviimistluses kombineerub toonimata peegelklaas graniitpindadega.

Hoone nimi sümboliseerib endisaegsete Kawe kommivabrikantide Wellnerite äritegevuse järjepidevust. Plaza tähendab eri keeltes väljakut ja kohtumispaika.

Betoonkarkassile püstitatud hoonel on 7 põhikorrust, tehniline korrus ja 2 maa-alust korrust 34kohalise kinnise parklaga.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing