Väärtpabriinspektsioon tahab Hoiupanga Fonde trahvida

11. märts 1998, 00:00

Väärtpaberiinspektsioon koostab praegu akti, milles püüab võimalikult täpselt põhjendada oma süüdistusi Hoiupanga Fondide aadressil, ütles inspektsiooni juht Marek Mägi. «Püüame oma kahtlusi hästi motiveerida, et me kohtus lihtlabaselt lüüa ei saaks,» rääkis Mägi. «On teada, et Hoiupanga Fondid on üsna palju töötanud enese kindlustamiseks süüdistuste vastu.»

«Fondi võib üldjoontes süüdistada osanike parimate huvide vastu töötamises,» rääkis Mägi. «Kuna seaduses ei olnud tehingute toimumise ajal piiranguid otseselt sätestatud, peame tõestama, et ei toimunud mitte riskide maandamine, vaid vastupidi, võeti põhjendamatult suured riskid.»

«Lisaks on inspektsioonil veel teisi argumente, mis on seotud Hoiupanga Töötajate ASiga,» märkis Mägi, soovimata avaldada muude argumentide sisu.

Mägi sõnul kavatseb inspektsioon kohtus taotleda Hoiupanga Fondide trahvimist, mitte firmalt litsentsi äravõtmist. «See ei oleks põhjendatud, sest see rikuks veelgi fondi osanike huve,» seletas ta.

Inspektsiooni hinnangul pani Hoiupanga Rahaturufond klientide raha põhjendamatult suure riski alla mullu oktoobris, andes Hoiupanga tegevjuhtidele panga enda aktsiate tagatisel laenu. Tehing, millega laenu saanud Hoiupanga Töötajate AS rahastas panga ebaõnnestumise ohus emissiooni, kasvatas Hoiupanga aktsiate osa rahaturufondi portfellis üle 50 protsendi.

Rahaturufond on repotehingut põhjendanud sooviga tagada klientidele võimalikult suur tootlus ajal, mil võlakirjade intressid olid liiga madalad.

Tallinna väärtpaberibörsi juhatuse esimees Helo Meigas ütles, et juhtum ei ole seotud börsiga ning seetõttu börs sellega ei tegele.

Hoiupanga pearaamatupidaja ja Hoiupanga Töötajate ASi aktsionäri Juta Maari sõnul on alatu, kuidas väärtpaberiinspektsioon Hoiupanga Fondidega käitub. «Nende enda kehtestatud seadused lubasid tehingut,» lausus Maar. Ta lisas, et inspektsioon võiks enne midagi ära teha, mitte aga loopida oletusi. BNS--ÄP

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing