11. märts 1998 kell 22:00

Hansa-Hoiu töögrupp palkas nõustaja

Eesti juhtivate pankade kiirete ühinemisläbirääkimiste luhtumise järel loodud töögrupi juht Heldur Meerits ütles, et McKinsey'l on varasemad kogemused suurte pankade ühinemisläbirääkimiste konsulteerimisel.

«Nad täidavad erinevaid töögrupi tellimusi,» rääkis Meerits, soovimata täpsustada ülesannete sisu.

Juhtimiskonsultatsioone andev McKinsey nõustas mullu sügisel ka Tallinna Panka struktuurimuudatuste tegemisel.

Hansa- ja Hoiupanka on liitumisküsimustes nõustanud ka audiitor- ja konsultatsioonifirma Cooper's & Lybrand, kes pidi andma oma hinnangu kahe panga aktsionäride kavandatava osaluse suhtele tekkivas liitpangas.

Tänaseks on Cooper's & Lybrandi töö Meeritsa sõnul katkenud.

«Cooper's ei ole praegu töid tegemas,» kinnitas Meerits. «See tulenes esialgses vormis peetud läbirääkimiste katkemisest, aga kui tekib selleks vajadus, siis ma usun, et nad jätkavad.»

Meeritsa kinnitusel ei kattu McKinsey'le antud ülesanded Cooper's and Lybrandi töövaldkonnaga.

Hansapanga ja Hoiupanga liitumise võimalusi analüüsiv töögrupp peab kava järgi esitama töögraafiku 1. aprilliks, kuid Meeritsa sõnul võib tähtaeg vajaduse korral ka edasi lükkuda. «Kui osutub, et põhjalikuma ja parema töö jaoks on vaja kauem aega, siis me võtame selle aja,» lausus ta.

Töögruppi kuuluvad Hoiupanga poolt EBRD esindajana Hoiupanga nõukogu liige Jonathan Harfield; Magnus Franke Swedbankist ja Hoiupanga juhatuse liige Heino Viik.

Hansapanka esindavad panga nõukogu esimees Hannes Tamjärv ja juhatuse aseesimees Rain Lõhmus. BNS

Hetkel kuum