11. märts 1998 kell 22:00

Levicomi tegevus Leedus häirib kohalikke võime

Eesti välisministeerium teatas, et Euroopa telekommunikatsioonivaldkondade arengut puudutav küsimus tuleneb vääritimõistmisest. Ministeerium rõhutas, et Eesti ja Leedu vahelised suhted on väga head ja Eesti toetab Leedu püüdlusi kiireks Euroopa Liiduga ühinemiseks.

Eesti suursaatkond Leedus keeldus kommentaare andmast põhjendusega, et kõik on kirjas välisministeeriumi pressiteates.

Leedu välisministeeriumi ametnik ütles BNSile, et Levicom tahab saada ainuõigust optilise kaabelsidevõrgu ehitamiseks Leedus, et pakkuda sealsel turul televisiooni- ja telefoniteenuseid.

Ametnik väitis, et Leedu välisministeerium väljendas rahulolematust alusetu valeliku info levitamise ja tehtud poliitiliste ja majanduslike vihjete pärast. Ametnik lisas, et ministeerium on vihane Eesti ametnike põhjendamata väljamõeldiste pärast Leedu ja selle asutuste aadressil, mille eesmärk on toetada Eesti firmade püüdeid luua privilegeeritud ni?? Leedu telekommunikatsiooniturul.

Eelnimetatud Leedu diplomaat rääkis BNSile, et Eesti diplomaadid hindasid Leedu sisemist olukorda ning esitasid alusetuid fakte, mis pärinesid mitteametlikest allikatest. Ta nentis, et Eesti tegevus diskrediteerib Balti solidaarsust ja heidab varju Eesti juhtide deklareeritud toetaja rollile Euroopa Liiduga ühinemisele kaasa aitamisel. «Loodame, et Eesti hindab oma tegevust ja hoidub oma huvide edendamisest teiste Balti riikide arvel,» lausus diplomaat.

Levicomi suhtekorraldaja Gunnar Paal ütles, et Levicom on ajanud oma asju Leedus seaduspäraselt. «Kired käivad praegu Leedu telekomi erastamise ümber, eks seegi suurendab kära ümber Levicomi,» nentis Paal. Ta lisas, et Leedus on probleem telekommunikatsioonide liberaliseerimisega. «Me ei taha muud kui seadusega lubatud õigusi,» ütles Paal. Tema sõnul tahab Levicom ehitada Leedus välja moodsat telekommunikatsioonide võrku, ning Levicomi äritegevus Leedus läheb normaalselt ja ootustepäraselt.

Hetkel kuum