24. märts 1998 kell 22:00

Innovatsioonipank võttis tagasi ühe kaebuse keskpanga vastu

Innovatsioonipanga hinnangul kattub kaebus sisuliselt teise kohtu menetluses oleva kaebusega, mille järgi Eesti Panga otsus litsents ära võtta oli põhjendamata, ütles Innovatsioonipanka esindav advokaat Viktor Kaasik. Seega jätkab kohus vaid ühe kaebuse menetlemist, mis Kaasiku hinnangul on samasisuline.

Keskpank tahtis mullu kevadel saada täiendavat infot ligi kolmveerandit Innovatsioonipanga aktsiakapitalist omava Eurocapital Groupi kohta.

Innovatsioonipank protestis Eesti Panga nõude, kuna viimasel pole väidetavalt õigust sellist infot saada ega omada.

Eesti Panga nõukogu tühistas aga eelmise aasta septembris Innovatsioonipanga tegevuslitsentsi, väites, et panga suuromanik Eurocapital Group Ltd ei ole identifitseeritav.

Tallinna halduskohus tunnistas otsuse Innovatsioonipanga kaebuse alusel ebaseaduslikuks, sest see polnud piisavalt põhjendatud.

Ringkonnakolleegium saatis aga otsuse Eesti Panga edasikaebuse peale halduskohtusse tagasi, nõudes, et see peab asja uues koosseisus taas arutama. Samal seisukohal oli ka riigikohus.

Innovatsioonipank tahab kaebust Eesti Panga vastu täiendada, kuna riigikohus laiendas vaidluse raame, käsitledes oma otsuses Eesti Panga nõukogu koosoleku protokolli.

Tallinna halduskohus vaatab Innovatsioonipanga kõik kohtuastmed läbinud kaebuse Eesti Panga vastu uues koosseisus läbi 22. aprillil. BNS

Hetkel kuum