30. märts 1998 kell 22:00

Tõkkepuude müüja rõhub hooldusele

Tõkkepuu Came

konstruktsioon mehaaniline

poomide pikkus 2,5--12 meetrit

hind alates 11 829 kroonist

garantii 2 aastat

müüja Fagel

Eestis enimmüüdavate tõkkepuude kaubamärkide hulka kuuluvate Faaci ja Came tõkkepuude müüjad kinnitavad, et just nende tõkkepuude konstruktsioon annab eelise hoolduses.

Faaci tõkkepuid müüva ASi M.S. Group müügijuhi Arvo Kaalma sõnul on elektrohüdraulilise konstruktsiooni töö sujuvam ning kuluvate osade arv väiksem, mistõttu on vaja vähe hooldust. Piisab õlivahetusest iga kahe aasta järel.

Came tõkkepuid müüva ASi Fagel kommertsdirektori Meelis Vimbi väitel on elektromehaaniliste tõkkepuude konstruktsioon lihtsam kui hüdraulilistel tõkkepuudel, mistõttu on komponente vähem ja väiksem ka nendega tekkida võivate rikete arv. Came tõkkepuude hoolduse hulka kuulub poomi tasakaalustuse reguleerimine ning mehaaniliste ja elektriliste ühenduste kontrollimine.

Mõlemad tõkkepuud on toodetud Itaalias. Came hinnad algavad madalamalt.

Mõlemad tõkkepuud on valmistatud alumiiniumist ning poomile on võimalik lisada rippaed, mis takistab poomi alt läbironimist. Võimalik on valida eri tüüpi avamis- ja sulgemissüsteemide vahel.

Meie poolt teadlikku valimist ei olnud. Võtsime Ferromari pakutud Faaci tõkkepuud, sest need haakusid teiste seadmetega. Pakkumine oli kokku sulatatud ASi Hedengreni video-ja valvesüsteemidega.

Praeguseks olen valitud tõkkepuude heade ja halbade külgedega harjunud. Miinuseks loen, et asfaldti all olev induktiivsilmus reageerib auto metallile. Meil käib aga ka autosid, mis on süsinikkiudkerega, mistõttu on tõkkepuu autole peale kukkunud.

Hetkel kuum