2. aprill 1998 kell 22:00

Tallinna Panga juhatus muutub

Krediidi ja korporatiivpanganduse direktor Priit Põldoja ja jaepanganduse direktor Raul Parusk esitasid lahkumisavaldused eile.

Me ei usu Tallinna Panga Ühispangaga liitumise protsessi sajaprotsendiliselt, ütles Põldoja. Ta lisas, et lahkumine Tallinna Pangast on aus samm ning nad ei pea võimalikuks jätkata juhatuses, kui nad ei usu toimuvasse.

Tallinna Panga juhatuse esimees Rait Lukas ütles, et tema ning teine juhatuse liige, finantsturgude direktor Martti Siimann on otsustanud jätkata kuni kahe panga ühinemisprotsessi lõpuni. «Juhatuse esimehe kohalt tagasiastumine ei ole nii lihtne, sest pean vastutama klientide ja aktsionäride ees,» ütles Lukas.

Ta lisas, et nad viivad protsessi lõpule ning siis näeb, kas nad jäävad uude panka edasi. «See küsimus saab lahenduse protsessi käigus,» märkis Lukas.

Lukase sõnul pole talle praegu rohkem lahkumisavaldusi esitatud. Ta lisas, et inimesed otsivad küll igaks juhuks alternatiive, sest nad ei tea, mis saab edasi. Eks tööpakkumisi teiste pankade poolt ikka esitatakse, sõnas Lukas.

Lukas rääkis, et panga töötajatel on esimene liitumisteate järgne ehmatus mööda läinud. Ta lisas, et uues pangas ei tohiks ametipostide jaotamisel probleeme tulla. «Me usume, et suudame Ühispangaga kokku leppida,» sõnas Lukas.

Priit Põldoja ütles, et esialgu kavatseb ta Indoneesiasse puhkama minna. Tööülesannete üleandmine võtab aega umbes nädala, ütles ta. Vastates küsimusele, mida ta pärast puhkust teeb, ütles Põldoja, et ta ei tea. «Küll me kuhugi ikka maandume,» sõnas ta. «Tööpakkumisi on tulnud, kuid ma ei kommenteeri, kust ja millise sisuga,» lisas ta.

Eile käis börsil aktiivne kauplemine Tallinna Panga aktsiatega, käive oli üle 55 miljoni krooni. Äripäeva andmetel müüs investeerimisfirma AMG Investeeringud maha enamiku tema valduses olevatest aktsiatest. AMG Investeeringud ostsid Äripäeva andmetel aktsiaid kokku juba ajast, kui liitumisläbirääkimised Ühispangaga algasid.

OÜ Keiskander, mille kaudu Tallinna Panga juhatus omandas 12% panga aktsiatest, aktsiaid maha ei müünud, ütles Lukas. «See on pikaajaline investeering, Investeerimispangale laenu tagasimaksmiseks on aega piisavalt,» sõnas ta.

Põldoja ütles, et laen makstakse tagasi korraga ja koos intressidega. Tema sõnul tagastatakse laen aktsiate müümisega samaaegselt.

Praegu on aktsiad laenu eest pandis, Keiskanderi omanikud on Tallinna Panga aktsia hinnatõusuga teeninud umbes 6 miljonit krooni tulu.

Hetkel kuum