Krediidiandmed koonduvad
Makseraskustes eraisik enam teisest pangast laenu ei saa

07. aprill 1998, 00:00

Hansapanga arendusdivisjoni juht Jaanus Erlemann ütles, et registrisse kantakse peale eraisikute laenulepingute, järelmaksude ja liisingute ka käendused, arvelduskrediidid ja krediitikaardid.

«Neid andmeid hoitakse seal seni, kuni vastav leping lõpeb,» sõnas Erlemann. Ta lisas, et registrisse kantakse ka info võimalike makseraskuste kohta, sellealaseid andmeid hoitakse seal seitse aastat.

Eesti Panga asepresident Peter Lõhmus ütles, et temal kui hoiustajal on väga hea meel teada, et hoiustatud raha satub õigete inimeste kätesse. «Ma usun, et pole vaja tõstatada küsimust, kas sellist registrit on vaja,» kommenteeris ta.

Krediidiinfo ASi asedirektori Alar Jäägeri sõnul muutub lihtsamaks ka laenude saamine. «Kui registris pole laenutaotleja kohta negatiivset infot, siis on tal palju lihtsam laenu saada ning teda teenindatakse maksimaalselt korrektselt,» rääkis Jääger.

«Eraisikutel on võimalus registrisse päringuid teha, kuid ainult enda krediitide kohta, teiste infot igaüks ei näe,» ütles Erlemann. Ka Peter Lõhmuse sõnul loodab Eesti Pank, et suudab anda piisava toe andmebaaside turvalisusele.

Jäägeri sõnul on Krediidiinfol viieaastane kogemus registrite haldamisel ja inimeste arv, kes kogu registrile ligi pääsevad, on viidud miinimumini.

Praegu registrisse kantavaid inimesi on alla 100 000. Veebruari lõpus oli eraisikutele välja antud laene 4,2 miljardi krooni eest.

Lepingule kirjutasid alla Forekspanga, Hoiupanga, Ühispanga, ERA Panga, EVEA Panga, Hansapanga, Tallinna Panga ning Krediidiinfo ASi esindajad.

Registris osalemine on võimalik pankadel, liisingufirmadel ja muudel suurematel krediteerijatel. Otsuse selle kohta, millistel firmadel võimaldatakse registris osaleda, teeb Krediidiinfo ASi nõukogu, kuhu kuuluvad seitsme panga esindajad.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing