Saksa ekspediitor tüssas Eesti veofirmasid

07. aprill 1998, 00:00

Aastaid Eesti autovedajaile koormaid pakkunud Jörg-Rolf Voigti ja tema äripartneri Mario Sciandrone ekspediitorfirma Intrans uksed on suletud ja märtsist alates vastab telefonil ajutine pankrotihaldur. Voigti firmaga koostööd teinud Eesti veondusfirmadel on saamata ligi 800 000 krooni.

«Tundub, et tegu on väga oskuslikult lavastatud pankrotiga ja võlausaldajad ei saa sealt midagi,» lausus OÜ Aatomik Transport tegevdirektor Heiki Paarop.

Paaropi sõnul oli Intrans pidevalt hilinev maksja. «Alguses saime neilt ka hinnaga tüssata, alles sel aastal jõudsime normaalsete koormahindadeni, kuid nüüd jäi töö eest raha saamata,» lisas ta.

Ka ASi Baltsped juhataja Ants Susi sõnul võtsid nad Intransilt koormaid ainult häda korral, sest pidev viivitamine arvete maksmisel tegi ettevaatlikuks.

«Meile tegid nad viimase makse septembris, Bremenis kohapeal asja uurides selgus, et kontor on üldse kinni,» märkis ASi Belest juhatuse esimees Rein Alliksaar. Välisministeerium pöördus ASi Belest palvel Bremeni kaubandus-tööstuskoja poole ja selgus, et Intrans on ametlik firma, kel pole maksuvõlgu Saksa riigi ees. Samas pole ei Eesti autovedajatel ega Äripäeval õnnestunud Voigtiga ühendusse astuda.

«Mul on juba varasemast ajast Voigtiga üks halb kogemus, kui ta lavastas ühe oma tütarfirma pankroti ja me saime kätte vaid 10 protsenti nende võlast,» meenutas ASi Tallept Auto juhatuse esimees Kalev Kraag. «Kuigi juba korra sain talt tüssata ja katkestasin koostöö, läksin ikka uute lubaduste peale liimile,» lisas ta.

AS Baltlink on transpordidirektor Tiiu Parelo sõnul kasutanud Intransilt raha kättesaamiseks rahvusvahelisi inkassofirmasid. «Voigti venna pankrotti lavastatud firma jäi meile ligi 120 000 krooni võlgu, aga Intransi puhul pääsesime peaaegu terve nahaga,» lausus Parelo.

Nüüd tegutseb Voigt Cargo Contaimer Logistic GmbH (CCL) sildi all, mis asub Bremenis Breitenweg 25.

Raadio ettevõtlikule inimesele

Äripäeva raadio 92.4

Hetkel eetris

Kava

    Vaata kogu kava
    Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
    06. December 2011, 19:34
    Otsi:

    Ava täpsem otsing