7. aprill 1998 kell 22:00

Viljandi Aken ja Uks laiendab tootmist

Möödunud aastal ASi Glaskek järel suuruselt teine Eesti ukse- ja aknatootja AS Viljandi Aken ja Uks tahab tänavu oma tegevusvallas turuliidriks saada.

«Ostsime möödunud aasta novembris VTÜ Hulgi omanikelt 2,5 miljoni krooni eest 7000 m² suuruse laokompleksi ja käivitasime seal juba detsembris plastaknatsehhi,» kõneles ASi Viljandi Aken ja Uks peadirektor Olavi Liivandi. Tema sõnul valmib järgmisel nädalal uus saepurul ja puiduhakkel töötav katlamaja, mais hakkab toodangut andma uus puit-alumiiniumakende tsehh ja juulis uus siseuksetehas.

«Investeeringu suurus on 20 miljonit krooni ja teeme selle omavahenditest ning Ühispangast saadud laenuga,» lisas Liivandi.

«Kolmes vahetuses töötab puidu ettevalmistus-, viimistlus- ja osaliselt ka uksetsehh,» ütles tootmisdirektor Inno Valo. Tema sõnul annab tehas oma uute tsehhidega tööd 300 inimesele.

«Uue uksetehase valmimisel suudame rahuldada Eesti turu ja püüame Soome uksetootjaid oma madalama hinna ja sama hea kvaliteediga siit tagasi tõrjuda,» märkis Liivandi. Tema sõnul tuuakse Soomest Eestisse iga kuu 6000--8000 siseust.

Uude uksetehasesse osteti Hispaania firma Barberan värvimisliin, mis vastab ELi nõuetele ja on tervisele ohutu. Ultraviolettvärvist on mürgiseid formaldehüüde sisaldav kõvendi välja võetud ja värv kuivab ultraviolettlampide toimel vooluliinil 5 minutiga. Varem kulus ukse kuivatamiseks 30 minutit. UV-värvide ja uue liini kasutuselevõtt suurendab uste värvimisel tööviljakust ligi kümme korda.

«Sellist liini pole veel üheski Soome ega Rootsi uksetehases, Baltimaadest rääkimata,» märkis Liivandi.

Tehase uksed on Soomes sertifitseerimisel. Sügisel hakkab tehases tööle grupp eksperte, et kogu toodang ja tehnoloogia ISO 9000 kvaliteedinõuetega vastavusse viia.

Möödunud aastal asutas AS Viljandi Aken ja Uks oma 100% osalusega tütarfirma Lätis ja Leedus. Mullu moodustas naabermaade turuosa 10% tehase käibest.

«Tänavu tahame seda kindlasti suurendada ja kavatseme Lätti ning Leetu müüa aknaid ja uksi kokku 25 miljoni krooni eest,» ütles Liivandi.

Hetkel kuum