15. aprill 1998 kell 22:00

Adavere lihatööstus laiendab omanikeringi

Läbirääkimisi aktsiate müügi üle on peetud Soome, Rootsi ja Saksa investoritega. Konkreetse tehinguni loodab lihatööstuse peadirektor Har-ri Nukke jõuda lähitulevikus.

4,8 mln kroonise aktsiakapitaliga ja 120 töötajaga ASil Adavere Lihatööstus on praegu 50 eraisikust aktsionäri, kes pole võimelised firmasse raha juurde panema.

Mullu soovis olulist osalust ettevõttes omandada AS Talinvest ja sealt pärinevadki kuuldused ühinemisest Rakvere lihakombinaadiga. «Meie osanikuks ei hakka Talinvest ega Rakvere lihakombinaat,» kinnitas Nukke.

Nukke sõnul on Adaveres küll Eesti moodsaim tapamaja, kuid sinna tuleb ikkagi juurde investeerida vähemalt 20 mln krooni, et tootmine ELi nõuetega vastavusse viia.

«Kui aktsiaemissioon läbi saab, siis koostame koos investoriga firma arengustrateegia aastani 2010,» ütles Nukke. Tema sõnul tahetakse jõuda toodangumahuni 20 tonni lihasaadusi päevas. Praegune tase on 7--8 tonni päevas.

Mullu ehitas Adavere lihatööstus valmis uue külmlao ja valmistoodangu lao. Tööd alustasid uus singi- ja pakketsehh, kokku investeeriti ligi 7 mln krooni.

«Olime kaks aastat tagasi esimene lihakombinaat Baltimaades, kus hakati suitsutoodete valmistamisel kasutama vedelsuitsu,» ütles ASi Adavere Lihatööstus turundusjuht Merle Saviauk. Nüüd kasutatakse vedelsuitsu ka Saaremaa lihatööstuses ja Oskari kaubamärki kandvate suitsutoodete valmistamisel.

«Oleme külastanud suuruselt meiega sarnaseid lihakombinaate Rootsis, Norras, Soomes, Taanis, Hollandis ja Saksamaal ning teame üsna täpselt, kuhu ja kuidas areneda,» ütles Nukke. Tema sõnul ei vasta suurem osa nähtud kombinaatidest samuti euronõuetele ja Brüsseli kontrollid saaksid pooled neist suurema vaevata kinni panna.

«Oleme oma tänavuseks ekspordikäibeks kavandanud ligi 20 miljonit krooni ja seda peamiselt müügi arvel Venemaal ning Ukrainas,» ütles Nukke.

Hetkel kuum