15. aprill 1998 kell 22:00

Mootorreiside ASi Peterburi liin läks käima

Koos Peterburi erafirmadega asutatud Eurolines Sankt-Peterburg korraldab edaspidi Venemaa-poolse partnerina bussireise Peterburi ja Tallinna vahel ning on esimeseks sammuks, et ühendada Peterburi Skandinaavia ja Balti riikide kaudu Euroopa bussiliiklusvõrguga.

Mootorreiside ASi tegevdirektor Hugo Osula rääkis, et bussiliiklus Eesti ja Peterburi vahel on üsna tihe ja see on suure arengupotentsiaaliga liin. Probleem on aga selles, et Venemaa partner, riiklik Peterburi bussipark, on viimastel aastatel jäänud aina nõrgemaks ja tema võimalused rahvusvaheliselt aktsepteeritavat bussiliiklust korraldada on nullilähedased, rääkis Osula. «Nad ei oma busse ega müügivõrku ning kogu ettekujutus reisijateveost on väga ähmane.»

Eurolines Sankt-Peterburgist kuulub Mootorreiside ASile 80%. Ülejäänud aktsiate omanik on Peterburi Inturisti endine asedirektor Oleg Kuksov.

«Peaaegu kümme kuud kestnud bürokraatia masinavärgi pööritamise tulemusel oleme jõudnud selleni, et firma on alates tänasest valmis Tallinna--Peterburi liiniliiklusest Peterburi-poolset rolli üle võtma,» lausus Osula.

Tema sõnade kohaselt on see sisuliselt esimene Eesti maanteeliiklusettevõte, kes on Venemaal oma tütarettevõtte toimima saanud.

Osula rääkis, et kui näiteks NSV Liidu ajast opereerivatele bussiettevõtetele ei esitata Venemaal mingisuguseid nõudmisi, siis uue tulija jaoks on bürokraatia aetud väga keeruliseks.

Hetkel kuum