Algatati pankrotimenetlus EAG Autokeskuse vastu

21. aprill 1998, 00:00

Pankrotimenetlus algatati ühe eraisiku avalduse alusel, kes oli EAG laenukontorisse kõrget protsenti teenima viinud pool miljonit krooni. Kohtuistung pankroti väljakuulutamise asjus toimub Tartu maakohtus 21. mail kell 13.

Ajutiseks pankrotihalduriks määrati Eerik Savi. Eilsest on kogu OÜ EAG Autokeskus vara arestitud. «Ajutine pankrotihaldur peab esitama 18. maiks kohtule kirjaliku ettekande firma maksujõuetuse põhjuste kohta,» ütles Kiidjärv.

Tartu maakohtule esitati pankrotiavaldus OÜ EAG Autokeskus suhtes ka märtsi lõpus, kuid kohtunik saatis selle vormistamispuuduste tõttu tagasi ja pankrotimenetlust ei alustatud.

Ligi 1850 võlausaldajat nõuab OÜ-lt EAG Autokeskus tagasi 92 miljonit krooni.

Ettevõtte osaniku Eha Petru?enkova väitel on võlasumma mõnevõrra väiksem, sest dokumentide kaotsimineku tõttu on võlgade hulka arvatud ka osa investoreile tagasimakstud rahast.

«Politsei otsib laenulepinguid ja teisi dokumente, mis firmast kaduma on läinud,» ütles Petru?enkova. Tema abikaasa Aleksander Petru?enkov, keda võlausaldajate tellimusel korduvalt ähvardati ja tappa lubati, üritas endalt elu võtta ning viibib kuulihaavaga rinnus Tartus haiglas. Arstide hoole all on ka firma kolmas omanik Georg Tepp.

Mõningatel andmetel on üks Tartus tegutsev kuritegelik rühmitus alustanud võlanõuete kokkuostmist.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing