22. aprill 1998 kell 22:00

Kultuurikompleks sisendab Tervises puhkajale harmooniat

Kui varem domineerisid Pärnu Tervise kultuurikompleksi sisekujunduses pruunid ja rohelised hämarad toonid, siis Helle ja Taevo Gansi (Stuudio GaDIS) ideeks oli tuua ruumidesse enam valgust, avatust ja õhku.

Praegu domineerivad kompleksis pehme punane, sinine ja hall tonaalsus kombineerituna loomuliku valgega. Tasakaalustajaks on valitud kirgas kollane, et pehmet värvigammat elavamaks muuta. Sisekujundajad on püüdnud saavutada tasakaalu külmade ja soojade toonide vahel.

Taotluseks oli kontrastidele vaatamata luua rahulik ja kooshoitud tervik. Põhitoonid on valitud lihtsad, neile lisanduseks on mõeldud arhitektuursed aktsendid -- näiteks postid fuajees. Palju on kasutatud voolavat joont.

Kahel korrusel paiknevates ruumides on kasutatud rohkesti peidetud hajutatud valgust koos suunatud valgusega, mida saab ka eraldi sisse lülitada. Ruumid on avatud, palju on raamideta klaasi ja peegelpindasid, kust valgus vastu kumab.

Kui siseneda välisuksest, jääb paremale baar ja vasakule garderoob.

Meresinistes toonides treppi mööda üles minnes jõuab raamatukokku, tantsusaali ja 280kohalisse kontserdisaali. Kontserdisaali tasapinnad on eraldatud toolide värvidega -- intensiivne sinine, kollane, punane, hall.

Ganside põhimõtteks oli luua värske, rõõmus, toniseeriv ja optimistlik taust, mis sobiks sanatooriumi ülesandega ja harmoneeruks ühtlasi eelmisel aastal renoveeritud kohviku ja esimese hooneblokiga.

Hetkel kuum