EMV aktsiad ostis Couva Holdings Ltd

27. aprill 1998, 00:00

Mõlema osapoole esindajate väitel on seni anonüümseks jäänud Couva Holdings tänaseks müünud EMV aktsiad ettevõtte suurimale aktsionärile, Baltic Republics Fundile.

Handelsbanken müüs kümme protsenti EMV aktsiatest teisipäeval.

Pakkumise aktsiate ostuks oli Handelsbankenile teinud ka Baltic Republics Fundi esindav Hansa Investments. Viimase pakkumist ei rahuldatud, sest investeerimisfirma on korduvalt väljendanud oma vastuseisu EMV ja Merko Ehituse ühinemisele.

Panga esindaja Ruth Laatre sõnul väitis aktsiapaki ostnud investor, et pooldab ettevõtte ühinemist Merko Ehitusega.

Järgmisel päeval kinnitas aga firma esindaja advokaat Andres Aavik, et tema klient ei kiida siiski ühinemist väljaöeldud tingimustel heaks ja kavatseb selle plaani blokeerida.

Pärast EMV kümneprotsendilise osaluse ostu Couva Holdingsilt kontrolliks Baltic Republics Fund 25 protsenti EMVst.

EMV finantsdirektor Imre Sams ütles reedel, et tal puudub faktiline kinnitus selle kohta, et Baltic Republics Fund, keda esindab investeerimisfirma Hansa Investments, on EMV aktsiaid juurde ostnud.

«Küll aga on Hansa Investmentsi esindajad deklareerinud, et töötavad Couva Holdingsiga koos EMV ja Merko ühinemise vastu,» märkis Sams.

EMV ja Merko Ehituse juhid on allkirjastanud liitumismemorandumi, mille järgi ehitusfirmad ühinevad aktsiavahetuse teel.

Kava järgi saavad EMV aktsionärid liitfirmast 43 protsenti. Hansa Investments nõuab aga EMV omanikele vähemalt 50protsendilist osalust uues, Eesti suurimas ehitusettevõttes.

Äriseadustiku järgi peab ühinemiseks nõusoleku andma vähemalt kaks kolmandikku mõlema ettevõtte aktsionäridest. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing