13. mai 1998 kell 22:00

Vene turg jätkab kiiret langust

Riia börsil oli tähelepanu keskpunktis Unibanka. Turuliider näitas soliidset käivet ning maaklerite sõnul tundus selle taga olevat üks, tõenäoliselt välismaise päritoluga ostja. Ilmselt ootab viimastel päevadel pea pidevalt tõusnud Unibankat lähiajal väiksem korrektsioon. Ainsaks tõusjaks suuremate aktsiate seas Unibanka kõrval oli Staburadze. Neist kahest piisas RICI ülinapiks tõstmiseks.

Vilniuse börsil koondus kogu aktiivsus Leedu Energia aktsia ümber. Maaklerite väitel on taas turule naasnud viimastel kuudel ajuti tegutsenud suurostja, kelle tehingumaht küündis eile üle miljoni liti piiri. Leedu Energia hind tõusis järsult 5 litini. Põhinimekirjas tõusis ainsana mõõduka käibe juures Snaige, seda tänu teatele järsult tõusnud aprillikuu kasumite kohta. Liiderpankade käive oli täiesti tühine, Hermis oli ka kõrvaldatud pidevkauplemisest.

Vene aktsiaturg jätkas teist päeva järjest kiiret langust. Maaklerite sõnul olid selle üheks põhjuseks probleemid võlakirjaturul. Vene valitsus näib olevat raskustes võlakirjade kustutamisega ning 30% intresse arvestades pole see ka mingi ime. Kodused probleemid kombineerituna globaalselt hapu meeleolu ning Aasia majanduskriisi taaskäivitumise võimalusega tõmbasid indeksi jälle ligi 4% alla ning seda keskmise kauplemisaktiivsuse juures.

USA aktsiaturud liikusid teisipäeval taas üles. Seda toetas ka võlakirjaturgude tugevnemine. Turud on 19. mai Fedi istungi eel rangelt äraootaval positsioonil ning seda näitab ka mõnevõrra langenud käive. Viimaste päevade suurenenud inflatsioonilisele survele viitavad makromajanduslikud andmed ning Aasia majanduskriisi potentsiaalne taaskäivitumine sunnivad investoreid võimalike suunamuutuste eel aega maha võtma. Suuremate tõusjate seas olid WalMart ja Microsoft, hoolimata viimase vastu kavandatavast koordineeritud kohtuasjast.

Hetkel kuum