Lühiuudised välismaalt

15. mai 1998, 00:00

USA president Bill Clinton kiitis Berliinis esinedes Eesti majandust, öeldes, et see on üks kiiremini kasvavaid majandusi kogu Euroopas.

«Ameerika ja Euroopa Liidu abiga /.../ võtab turumajandus maad kogu kontinendil,» ütles Clinton. «/.../ Poola ja Eesti on Euroopa kiiremini kasvavate majanduste seas.»

Mullu kasvas Eesti majandus eri hinnanguil kuni 10% ja Poola majandus 6,7%.

Bill Clinton esines oma kõnega Lääne-Berliini ajaloolise õhusilla loomise 50. aastapäeval. BNS

Valitsus maksab energiavõla

Leedu valitsus tunnistab riikliku energeetika- ja gaasifirmade 335,77 mln litini ulatuvad võlad riigivõlaks.

Energeetikafirma Lietuvos Energija võlg oli tingitud valitsuse otsusest kehtestada energeetikasektorile käibemaks ning mitte lubada tõsta kütte, elektri ja gaasi hinda eratarbijatele.

Gaasifirma Lietuvos Dujose kahjum ulatus 47,01 mln litini, kuid suurem osa sellest on trahv 1992/93. aastal Venemaalt ostetud gaasi maksevõlgade eest. ELTA-ETA

Europarlament toetas Euroopa Liidu eelnõu suurema osa tubakareklaami ja vastava sponsorluse keelustamisest kolme aasta jooksul.

Parlament võttis seaduseelnõu muudatusteta vastu, mis tähendab, et liikmesriikide parlamentides heakskiitmise järel hakkab see automaatselt kehtima.

Spordi- ja kunstiürituste spondeerimine ja kaudne reklaam peab kaduma 6 aastaga. Siiski lubatakse sigaretikompaniidel toetada 2006. aastani suuri rahvusvahelisi spordisündmusi, nagu Vormel 1 ja jalgpalli MM. REUTERS-BNS

Leedu õlletehase Utenos Alus nõukogu kiitis heaks investeerimisplaani, mille esimese faasi peale on kavas kulutada 66 miljonit litti.

Tööd peaksid lõpule jõudma 1999. aasta aprillis ja siis hakkab kompanii modernse tehnoloogiaga õlut tootma, ütles Utenos Aluse peadirektor Stasys Krasauskas. BNS

Leedu majandusekspertide hinnangul suurenes SKT 1997. a erinevalt riigi ametlikest näitajatest vaid 4,95% võrra. Leedu statistikaameti andmetel tõusis SKT mullu 5,7% ja sel aastal peaks kasv olema 6--7%.

Leedu vabaturuinstituudi uurimistöös osales 48 eksperti, kes rakendasid statistikaameti omast erinevat meetodit. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing