Koonderakond näeb Vähit panganõukogu esimehena

19. mai 1998, 00:00

«Tuleb otsida asja tehnilisi lahendusi,» ütles fraktsiooni aseesimees Märt Kubo, viidates seaduses nõutavale rahandusalasele haridusele, mida Vähil ei ole.

Seaduse muutmine on aga Kubo sõnul pikk tee.

Tänavu jaanuaris hääletas riigikogu põhiseaduskomisjoni ettepanekul menetlusest välja eelnõu, millega oleks kõrvaldatud seadustes sätestatud haridus- ja vanusepiirangud teiste hulgas Eesti Panga nõukogu esimehele.

Eelnõu väljahääletamise poolt olid teiste hulgas ka koonderakondlastest riigikogu liikmed.

Kehtivates seadustes on nõutakse Eesti Panga nõukogu esimehelt ja riigikontrolörilt rahandusalast eriharidust.

Kubo märkis, et Koonderakonna fraktsioon näeb Vähit hea võimalusena Eesti Panga nõukogu juhi kohale ja jätkab nädala jooksul poliitilisi konsultatsioone.

Teise võimaliku kandidaadina pooldab valitsusliidu juhtivpartei majandusminister Jaak Leimanni kandidatuuri. Temal on Kubo sõnul ka nõutav haridus.

Leimann ise Eesti Panga nõukogu esimeheks saamisesse kuigi innukalt ei suhtu. «Juhul kui president sellise ettepaneku teeks, ei võtaks ma seda tõenäoliselt vastu, ma pole sel alal kuigi kompetentne,» ütles Leimann reedel.

Ka kinnitas Leimann, et pole presidendiga sel teemal rääkinud ega konkreetset ettepanekut saanud.

Koonderakonna fraktsioon on arutanud ka rahanduskomisjoni esimehe Olev Raju võimalikku sobivust keskpanga juhiks. Kubo ütles siiski, et otsustamise tasandil pole Raju võimalusi seekord kaalutud.

Meril on keskpanga nõukogu juhi leidmiseks loetud päevad, sest juunis lõpevad keskpanga nõukogu volitused ja selle esimees peab nimetama nõukogu uued liikmed.

Kolmapäeval ütlesid mitmed riigikogu fraktsioonide liikmed, et riigikogus saaks suurima toetuse Leimann.

Presidendi pressiesindaja Epp Alatalu ütles, et president otsib keskpanga nõukogu esimehe kandidaati, kuid ei soovinud avalikustada, kellega läbirääkimisi peetakse ja millal kandidaat riigikogule kinnitamiseks esitatakse.

Presidendi nõunik Toomas Kiho ütles, et Meril ei olnud möödunud nädalal aega Eesti Panga nõukogu esimehe kandidaatide otsingutega tegeleda.

Kaks seni presidendi pakutud kandidaati -- Raimund Hagelberg ja Vello Vensel -- ei leidnud riigikogus piisavalt toetajaid. Eesti Panga nõukogu eelmise esimehe Uno Mereste volitused lõppesid mullu detsembris. BNS

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris Hetkel eetris

Äripäeva raadio viimased saated

Kõiki viimased raadio saated
Otsi:

Ava täpsem otsing