20. mai 1998 kell 22:00

Börsil kadus pind jalge alt

Päevase kauplemispausi järel taas turule tulnud Hoiupanga aktsia läks kohe esimestel kauplemisminutitel vabalangusse. Nõukogu ja endise juhtkonna vahe puhkenud tüli, mis võib Hoiupangale tähendada 225 mln kroonist kahjumit, kukutas aktsia hinna 18 kr tasemele (langus teisipäevasest sulgemistasemest 23,4%). Hoiupanga aktsia eilseks minimaalseks hinnaks jäi 16,5 kr, mis on ca 30% vähem kui teisipäeva õhtul. Samas suurusjärgus kukkumisi on Tallinna börsil varem suutnud näidata vaid Tallinna farmaatsiatehase aktsia, mis eile oli üks neljast tõusjast.

Hoiupanga aktsiast juhituna kukkus eile kivina kogu turg. 40 minutit pärast börsipäeva algust oli ÄP indeks 516 punkti tasemel, mis tähendas eelmise õhtuga võrreldes langust 10,2%. Nii madalal oli ÄP indeks viimati mullu 3. jaanuaril.

Sellelt tasemelt tekkis turul mõningane ostuhuvi, mis jätkus börsipäeva lõpuni. ÄP indeks sulgus 551,97 punktil (päevaga -3,99%), mis on ligi 20 punkti madalamal sügisese börsikriisi tipphetkest. Järgmiste päevade kohta keegi midagi kindlat väita ei julge. Kuigi trendi muutust loodetakse, ei julge eilse päeva põhjal seda keegi veel väita.

Hetkel kuum