31. mai 1998 kell 22:00

Hoiupanga omanikud kaotasid 83 miljonit

Senine suhe oli 63:37 Hoiupanga kahjuks. Uus suhe 65:35 võtab Hoiupanga aktsionäridelt liitpanga 4,1 mld krooni suurust turuhinda arvestades 83 mln krooni.

Coopers & Lybrand annab pankade teatel oma hinnangu uuele suhtele juuni teisel nädalal. Pankade turukapitalisatsiooni järgi, võttes aluseks reedesed aktsiahinnad, oleks aktsiate suhe Hansapanga aktsionäridele 70,2% ja Hoiupanga aktsionäridele 29,7%.

Pankade teatel võtab uus asendussuhe arvesse Hoiupanga potentsiaalse 225 mln kroonise kahjumi, mis tuleneb Hoiupanga endise peajuristi ja Hoiupanga Töötajate ASi omaniku Marcel Vichmanni võimalikust nõudest Hoiupanga vastu.

Reitinguagentuur Moody's teatas reedel, et alandas Hoiupanga reitingut ühe taseme võrra ning on vaatluse alla võtnud Hoiupangaga liituva Hansapanga reitingud.

Moody's alandas Hoiupanga pikaajaliste kohustuste reitingut Baa2-lt Baa3-le. Moody's teatas võimalusest, et alandatakse ka Hansapanga reitingut.

Reitingu alandamine on Moody'se teatel põhjustatud Hoiupanga 225 mln kroonisest potentsiaalsest kahjumist, mis tuleneb rikkumistest eelmise aasta oktoobris korraldatud aktsiaemissiooni märkimisel.

Samuti teatas Moody's, et kahjum kahandab panga kapitalibaasi ning seab surve likviidsusele.

Hoiupanga juhatus salastas panga uue kasumiprognoosi, mida on vähendatud vastavalt 225 mln krooni suuruse potentsiaalse kahjumi kajastamisele raamatupidamises. Hoiupank tühistas oma senise kasumiprognoosi konservatiivsuse printsiibist lähtudes, võttes arvesse panga finantsaruannetes kajastatud 225 miljoni kroonise potentsiaalset kahjumit, on kirjas Hoiupanga reedeses börsiteates.

Hetkel kuum