9. juuni 1998 kell 22:00

Riigi enamusosalus jääb üheksas ettevõttes

Ministrid, kelle valitsemisalasse nimekirja üheksa ettevõtet kuuluvad, leidsid, et enamotsustusõiguse omamine ettevõtetes on riigi valitsemiseks möödapääsmatu, kuid ei põhjendanud oma arvamust üksikasjalikult.

Komisjoni esimees majandusminister Jaak Leimann ütles eile valitsuse pressikonverentsil, et ta ei tea, millised on riigi kavatsused enamiku nimekirja kantud ettevõtetega. «Nimekirja pole tõsiteaduslikult arutatud ning parema meelega näeksin, kui seda poleks,» selgitas Leimann. Riik on praegu osanik 116 äriühingus, millest 61s on riigil kontrollpakk.

Jaak Leimann põhjendas seni enim vaidlusi tekitanud spordikeskuse TOP erastamisega viivitamist Tallinna linnavalitsuse huviga. «Viimasel ajal kaupluste osakaal TOPi keskuse väheneb ning tehakse rohkem ruumi sportijatele,» selgitas Leimann.

Uudisteagentuuri ETA aktsiaid valitseva rahandusministeeriumi riigivaraosakonna juhataja Indrek Prank selgitas, et riik võib mõnikord vajada ajakirjandusturust sõltumatut kanalit tähtsate teadete edastamiseks.

Indrek Prangi sõnul kontrollivad paljud riigid ala erilisuse tõttu lotoäri, mistõttu peab ka Eesti Loto riigile kuuluma.

Hetkel kuum