10. juuni 1998 kell 22:00

Arcticusse sobiks pingviinid

Väga hästi õnnestunud sisekujundus, mis töötab nii öösel kui ka päeval. Korrektselt välja peetud tehnitsistlikus stiilis ruum on tehtud respektiga linnahalli arhitektuuri vastu. Sümpaatne, et napi tegemise ja matejalikasutusega on saavutatud tulemus otse kümnesse -- lihtne, kaine, lakooniline, proportsionaalne, ühes võtmes ja kuni detailideni lõpuni väljapeetud. Valguse mängides sädeles vaip, muutes ruumi jäiseks. See käis hästi kokku koha nime ja legendiga: asub ju linnahall mere ääres.

Tundub, et selline koht võiks sobida arukale, targale ja iseteadvale noorele inimesele. Paistab, et see, mis vahepeal Lucky Luke'iga oli pea peal, on nüüd tagasi omal kohal.

9 punkti

Igati oma nime vääriline koht.

Nähtavasti ongi taotletud sellist külma tunnet jätvat sisekujundust. See, et nimi ja sisekujundus kokku sobivad, ongi vast ainus, mis mulle meeldib. Mingit hubasust seal küll pole.

Tehtud on tüüpiline euroremont ja mööbel jätab kiirtoitlustuskoha mulje. Kõik on küll puhas, aga mingit omapära seal leida ei saa. Vaid vaip sädeleb valguse käes huvitavalt.

Võib-olla ööklubid ongi sellised ääretult ühetaolised. Lucky Luke, mis seal ruumis enne asus, oli stiilne koht. Olin Arcticusse minnes end häälestanud ja ette valmistatud millegi meeldivama jaoks.

Üks kord käisin ja ega rohkem ei lähe ka.

5 punkti

Eks ole sellist stiili juba nähtud küll. Arctiku eripäraks on, et domineerib tugevasti sinine toon, aga midagi uut sisekujundus ei paku. Sees on tehtud küll suhteliselt korralik euroremont, aga sissekäik näeb endiselt lagunenud välja. See, et krohvile on paksult valget värvi peale tõmmatud, ei päästa asja.

Värvilahendus iseenesest käib nimega kokku: tekitab jaheda ja kõheda tunde küll. Nii et sisekujundus täidab oma funktsiooni ja midagi pole ette heita ka teostuse suhtes.

Mööbel on peene joonega ja mugav. Kolmekesi kolmese laua taha sööma ei mahtunud, aga kes see klubisse ikka ainult sööma tuleb. See, kes vaid süüa tahab, läheb restorani.

5 punkti

Kui klubile läheneda, paistab koha välisilme kuidagi troostitu, fassaadile ja sissepääsutreppidele pole suurt tähelepanu pööratud.

Fuajee värvilahendus on hea: sisenedes satud kohe erksatesse värvidesse. Sisekujunduslikult meenutab klubi saal tänu ventilatsioonitorudele laes tööstusruumi. Metalltoolides võib küll pisut ebamugav istuda olla, ent mööbel sobib ühtsesse sisekujundusliku stiili tervikusse hästi.

Arktika mulje jätab küll. Mõni pingviingi võinuks seal ringi kõndida.

Paistab, et ehitusele ja remondile on Arctic Clubis vähem kui sisekujundusele kulutatud. Näiteks on plaatpõrandad pandud pisut ebakvaliteetselt.

7 punkti

Hetkel kuum