15. juuni 1998 kell 22:00

Puhastav lahkumine

Firma omanik, kes aprilli lõpus esitas avalduse Tallinna majanduspolitseile, süüdistab tema firmast lahkunud töötajaid selles, et nad mitte ainult ei hävitanud informatsiooni, vaid kopeerisid selle eelnevalt ja võivad seda teavet kasutada edasises äritegevuses.

Arvutis hoidis firma omanik maaletoojate andmeid, hinnakirju, klientide andmeid ehk kogu ärilist informatsiooni.

Kolmelt mehelt, keda avalduse esitaja kuriteos süüdistab, on võetud seletused, milles nad süüdistuse ümber lükkavad.

Politsei alustas juurdlust, kuid ilmselt on üsna raske tõestada, et just need mehed arvuti kallal käisid, andmebaasi rikkusid või selle kopeerisid.

Kui aga informatsioon tõepoolest võõrastesse kätesse sattus, saab selle abil hõlpsasti äritegevust alustada.

Maaletoojate ning klientide andmeid ja edasimüügihindu teades pole raske hinda veidi alla lüües kliendid endale saada ning varem turul olnud firma põhja lasta, seda enam, et viimane peab info suuresti mälu järgi taastama.

Konkreetsel juhul on info vargus uue ettevõtte asutamise eesmärgil loogiline ka seetõttu, et firma ei toonud maale väga traditsioonilisi kaupu, näiteks mänguasju või toiduaineid.

Politsei ei välista ka võimalust, et taolistel juhtudel võib mõne töötaja lahkumist kasutades teabe varastada või rikkuda keegi kolmas, kes intsidendi vaibumise järel rahulikult oma äri alustab.

Samas on politsei raske hinnata, kui suurt majanduslikku kahju info hävitamine firmale tekitas, ja ilma selleta on süüdistuse esitamine võimatu.

Süüdistuse saab aga esitada ilmselt elektrooniliselt salvestatud teabe omandamise või rikkumise kohta.

Hetkel kuum