15. juuni 1998 kell 22:00

Unibanka aktsia kukkus 15%

Riia börsi indeks RICI kukkus eile 1,02%, 364,14 punktile. Börsi käive oli 195 644 latti. Päeva märkimisväärseim sündmus oli Unibanka aktsia järsk, ligi 15protsendine kukkumine 1,94 lati tasemele. Viimati oli Unibanka aktsia nii madalal möödunud aasta novembris Eesti börsikrahhi ajal. Unibanka aktsia käive oli siiski vaid 12 419 latti. Juba mõnda aega kestnud languse põhjuseks on ostuhuvi kadumine pärast ühe suure investori ostuorderite rahuldamist juuni alguses, mis tõukas Unibanka aktsia hinna 2,54 latile.

Vilniuse börs liikus esmaspäeval ilma kindla suunata. Samal ajal kui põhinimekirja aktsiad kerkisid keskmiselt 0,29% võrra, kukkus A-nimekirja indeks Litin-A 0,28%. Diilerite sõnul on turg endiselt nõrk, kuid atraktiivne.

Venemaa aktsiaturg sööstis eile hommikul taas kiirelt allapoole ja RTS-indeks lõpetas õhtul pärast kogu päeva väldanud ühtlast kukkumist 7,31% madalamal ehk 165,11 punktil. Kauplemissüsteemi käive oli vaid 21,35 mln USA dollarit. Nagu ikka, on kiiretel hinnaliikumistel mitmeid põhjuseid. Vene diilerid viitasid eile peamiselt Aasias puhkenud kriisile, Jaapani jeeni kukkumisele ning kahtlustele, kas lääneriigid ikka on valmis Vene majandust toetama. Investorid hoiavad Vene turust eemale, kuni ilmnevad esimesed konkreetsed märgid, et riik hakkab kriisist väljuma.

Reede hommikul tugeva langustrendiga avanenud Wall Street kosus pärastlõunal ja viimasel kauplemistunnil tugeva tõusu teinud Dow lõpetas päeva 8834,94 punktil (päevaga +0,26%). Kui hommikuse kukkumise taga oli jätkuv mure Aasia kriisi pärast, mis tõmbab alla Ühendriikide firmade kasumeid, siis õhtul asusid investorid kolmepäevase langusperioodi järel kiiresti madalalt uusi positsioone võtma. Maaklerid näevadki, et turg jääb sel nädalal väga volatiilseks, pakkudes spekulantidele head teenimisvõimalust. Esmaspäeva hommikul avanes NYSE taas langevalt.

Hetkel kuum