17. juuni 1998 kell 22:00

Kasiinoprotsess hakkas pihta

Symons eitas talle esitatud süüdistust, pidades segaduse põhjuseks tema tööandja, Inglise firma International Casino Monitoring (ICM) ja Benetreksi vahel aasta tagasi sõlmitud lepingut. «Info, mille Karu oli lepingut sõlmides ICMile andnud, ei vastanud tõele ning ma hakkasin tema valesid välja selgitama,» sõnas Symons.

Symonsi väitel oli Armin Karu ähvardanud lepingut mitmel korral lõpetada, ent siiski loobunud oma kavatsusest, kui ICM lubas hakata mõnda teist kasiinofirmat nõustama. Karu ähvarduste üheks põhjuseks oli asjaolu, et Benetreks ei tahtnud muuta sularaha käitlemise korda, mis võimaldas pettust ja vargust, ütles Symons.

Symonsi ülesanne oli kasiinoketi igapäevane juhtimine ning ICM maksis talle selle eest 3000 USD kuus.

Kaido Esna ütles, et ta pole enda, Symonsi ja Benetreksi turvaülema Hindrek Vaini vestlustesse Armin Karu võimalikust tapmisest kunagi tõsiselt suhtunud. Esna sõnul oli tegu Symonsi korraldatud sisekontrolliga Benetreksis juhtpositsioonil olevate isikute lojaalsuse väljaselgitamiseks. Esna tunnistas, et jutte Karu tapmisest alustas tavaliselt Vain, kes hiljem ise kaitsepolitseisse avalduse esitas.

Armin Karu tõdes, et kuulis tapmiskavatsusest esimest korda läinud aasta novemb-ris Vaini käest. Viimane korraldas selle peale mitu salajast lindistust, mille sisu olevat Karu veennud mõrvakatse tõsiduses.

Karu avaldas arvamust, et tema tapmisega olevat Symons soovinud jõuda selleni, et Karu äripartner Jaan Korpusov oleks palunud ICMi võtta kogu kasiinoketi juhtimine enda peale. «Kui kuulsin, et mind tahetakse tappa, siis avalikustasin Vainile asjaolu, et peale minu ja Korpusovi on Benetreksil veel kolmaski aktsionär, 45 protsenti aktsiatest omav Austria kodanik Harald Schlessinger.»

Vain väitis, et kolmandast aktsionärist sai ta teada pärast seda, kui oli Symonsi palvel käinud äriregistris. Vain väitis, et oli Symonsi kavatsuste väljaselgitamiseks mänginud temaga kaasa, kinnitades, et ta on leidnud palgamõrvari, kes soovib Karu tapmise eest saada 50 000 krooni, sellest 10 000 ettemaksuna.

Täna jätkatakse Symonsi ja Esna kriminaalprotsessil uute tunnistajate ärakuulamist.

Hetkel kuum