2. juuli 1998 kell 22:00

Kauplemine Kalevi ja Rakvere aktsiaga lahtine

Väärtpaberibörsi reglemendi järgi ei saa ettevõte olla vabaturul üle ühe aasta. Rakvere lihakombinaadil ja Kalevil täitus aasta vabaturul 31. mail.

Tallinna börsi noteerimiskomisjon ei saanud teisipäeval rahuldada Rakvere lihakombinaadi taotlust noteerida ettevõtte aktsia börsi lisanimekirjas, sest ettevõtte turuväärtus ei vasta börsi põhinimekirjas kaubeldavate aktsiate nõuetele, teatas noteerimiskomisjoni esimees Riho Rasmann. Tema sõnul pääseb Rakvere lihakombinaat börsi lisanimekirja tingimusteta siis, kui ettevõte registreerib oma aktsiad väärtpaberiinspektsioonis ja esitab taotluse olla noteeritud börsi lisanimekirjas.

Rakvere lihakombinaadi juhi abi Andrit Heidov ütles, et aktsiate registreerimine väärtpaberiinspektsioonis võib võtta aega kuni kaks nädalat. Selleks tuleb esmalt tasuda maksuametile riigilõiv. Kui raha on laekunud, kirjutab inspektsioon välja aktsiate registreerimistunnistuse, selgitas Heidov. Taotluse pääseda börsi lisanimekirja esitas Rakvere lihakombinaat kolmapäeval.

Heidov tunnistas, et viimase kuu sulgemishindade põhjal arvutades jäi Rakvere lihakombinaadi turuväärtus alla 300 miljoni krooni, mis on piir börsi põhinimekirja pääsemiseks.

Kalevi aktsia noteerimiseks börsi põhinimekirjas vajab noteerimiskomisjon veel lisainformatsiooni. Riho Rasmann ei soovinud konfidentsiaalsusnõudele viidates öelda, millist informatsiooni komisjon ootab.

«Arvan, et Kalev suudab paari päevaga neile küsimustele vastata, siis saab suhteliselt kiiresti taotlust uuesti arutada,» lisas Rasmann.

Beeta Varahalduse ASi analüütik Avo Graf ei usu, et ajutine kauplemise peatamine alandaks Kalevi ja Rakvere lihakombinaadi aktsia hinda. «Sõltub muidugi sellest, kuidas avalikkus uudist tõlgendab,» lausus ta. Graf lisas, et põhjust aktsia hinna langemiseks pole, sest ettevõtete tegevus pole muutunud.

Hetkel kuum