10. september 1998 kell 22:00

Ericsson loodab miljardikäivet

Ericsson Eesti ASi uue peadirektori Veiko Sepa sõnul on firma eesmärk olla Eesti parim telekommunikatsioonide tarnija ja parimaks tuleb jääda ka tulevikus. «Lähima viie aasta jooksul peaks meie käive ületama miljardi krooni piiri, selleks on meie taga ka emakontserni toetus ja kogemused,» ütles septembris uuel kohal tööd alustanud Sepp.

Sepa sõnul saavutatakse kõik kohaliku tööjõu ja kohalike oskuste baasil. «Veelgi enam, alustame ka mobiilside võrkude tehniliste oskuste eksporti nendesse riikidesse, kus Ericsson tegutseb,» lisas ta. Ericsson Eesti AS kasvab aastas kümmekonna inimese võrra.

LM Ericsson Ab asepresident Lars Stalberg märkis, et püstitatud eesmärkide täitmine pole kerge, sest telekommunikatsioonide turg on pidevas kiires muutumises ning samuti on Eesti klient nõudlik.

Ericssoni põhiline arengusuund puudutab mobiilside ja infokomi tootevaldkonnaga seotud lahendusi. Sepa selgitusel peab põhiosas käive kasvama Eestis müüdavate toodete ja teenuste arvel. «Viis aastat on meie alal pikk aeg ja võib kaasa tuua tooteid, mida me praegu ei oska ettegi kujutada,» ütles Sepp.

Peale toodete impordi jätkab Ericsson Eestis ka mobiiltelefonide tootmist ekspordiks.

Ericsson Eesti ASi senine peadirektor ja nüüdne juhatuse esimees Matti Lehtimäki pidas Ericssoni tütarfirma üleandmist kohalikesse kätesse igati loomulikuks. «1996. a asutatud tütarfirma hakkas üha üle võtma Soome Ericssoni funktsioone siinsel turul. Nüüdseks on välja kujunenud tugev müügistruktuur ja spetsialistide meeskond,» lausus Lehtimäki.

Ericsson on maailma juhtiv telekommunikatsioonikontsern tütarfirmadega 130 riigis. Eestis tegutseb Ericssoni esindus 1993. aastast.

Hetkel kuum