13. september 1998 kell 22:00

Pirita mäletab ainult üht rannailma

Paljulubavalt sooja mai järel suurte plaanidega randades tegutsema asunud ettevõtjatel jäi üle suvekuudel igavledes tühja liiva silmitseda ja vihmahoogude vahel paar coca purki maha müüa.

Suhtekorraldusfirma MCL Info kunagine juht Tomi Saluveer sõlmis kevadel Pirita linnaosa valitsusega lepingu, mille kohaselt sai enda käsutusse osa Pirita rannast neljapäevast pühapäevani. Ala piirati ja sinna sissepääs oli tasuline. Merele püstitati ka lava ning plaanis oli korraldada suvi läbi sportlikke ja muidu toredaid üritusi nii maal kui vees. Loomulikult rannarahva rohkel osavõtul.

Ilmataati ühe väikeettevõtja suveplaanid paraku ei huvitanud. Saluveeri sõnul mäletab ta vaid üht tõelist rannailma sel suvel ja see osutus päevaks, mil nad tasuta ürituse korraldasid.

«Selle aasta suvi lõppes vist juba mais. Augusti alguses korjasime asjad kokku, sest tegime kained kalkulatsioonid ja leidsime, et pole enam mõtet seal tuule ja vihmaga võidelda,» meenutab Saluveer nördinult untsu läinud suve.

Nurjunud suveprojekti kahjum jääb Saluveeri hinnangul 100 000 krooni piiresse.

Saluveer nendib, et randades tegutsenud firmad on kõik väga õnnetud. «Paljud suvetuuride korraldajad tegid lausa vihmakindlustuse, meil seda polnud.»

Suve hakul ilmus ajakirjanduses hulgaliselt artikleid tänavuse suvega seotud suurtest plaanidest Pirital. Linnaosa vanem Monika Salu nendib, et plaanid olid kevadel tõesti päris suured ja ilusad, paraku jäi palju kavandatud üritusi halva ilma tõttu ära.

«Oli plaanitud nii limboõhtuid kui rannadiskosid. Meie jaoks on kahju rohkem kaudne. Väga mitmekülgsed programmid jäid kesisemaks,» räägib Salu.

Linnaosa vanema sõnul on Pirita rannas tegutsenud firmad üldiselt optimistlikud ja koos tehakse plaane juba järgmiseks suveks. Ühiselt usutakse, et nii jubedat suve ei saa kohe otsa tulla.

Järgmist suve ootab ka kuurortlinn Pärnu. Ööklubi Sunset tegevdirektor Vairo Ruhno tunnistab, et tänavust suve eelmisega võrreldes läheb kulm kortsu kõigil suvepealinnas tegutsejatel. «Siin on heade ilmadega võimalik suurt raha teenida. Sunset kahjumisse ei jäänud, kuid kasumiprognoosid lendasid vastu taevast nii meil kui ka teistel siin linnas.»

Hetkel kuum