15. september 1998 kell 22:00

Taru hotelli sulgemine kahandab Tartu rolli konverentsikeskusena

«Minu arvates on see regionaalpoliitiline probleem, et Tartus ja Lõuna-Eestis nii vähe häid hotelle on,» märkis Järviste. Tema sõnul võiks Tartus olla 500 hotellikohta senistele lisaks, et linnas tasemel rahvusvahelisi konverentse korraldada saaks.

Näiteks Kantri hotell on juba peaaegu terveks järgmiseks suveks ette broneeritud, kommenteeris Järviste Taru sulgemise järel teravnevat kvaliteetsete majutuskohtade kitsikust.

«Tallinnas ehitatakse hotelle pidevalt juurde, Tartus aga mitte, sest seda tegevust ei soodusta miski,» ütles Järviste. Tema sõnul on hotellindus regionaalpoliitika nurgakivi, sest turism toob riiki raha kõige kiiremini sisse.

Tartus on praegu neli heal tasemel hotelli: Taru (120 kohta), Barclay (90 kohta), Ihaste (74 kohta) ja Kantri (50 kohta).

Kuna AS Finest Tartu Hotels sulgeb kolmetärnihotelli Taru vähese külastatavuse tõttu 15. novembril ja asub hoonet müüma, jagunevad kliendid ülejäänud kolme vahel.

Barclay hotell on välja kuulutanud kinnise arhitektuurikonkursi juurdeehituse rajamiseks hotelli taha Toomemäe nõlvale. «Tahame juurde teha vähemalt 60 majutuskohta, sest Tartus tuleb suurürituste ajal hotellikohtadest puudu,» märkis ASi Barclay Hotell juhataja Urmas Uustal.

Uustali sõnul tahetakse hotelli teine pool valmis ehitada 10 miljoni krooniga, sest kõik kommunikatsioonid ja hotelli teenindavad ruumid on juba valmis.

«Hakkame ehitama kolmetärnihotelli ka Tallinna sadama lähedusse, kuid Barclay teine osa saab varem valmis,» ütles ASi Barclay Hotell nõukogu liige Aivar Tuulberg.

Ihaste hotelli majandava ASi Berg Hotellprojekt tegevdirektor Ruta Paapi sõnul Ihaste hotelli laiendama ei hakata, kuid täituvuse paranemist on pärast Taru sulgemist küll loota.

Hetkel kuum