• Jaga lugu:
  Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

  Lühiuudised

  Tallinna börsil viis aktsiate hinnalangus eile Talse indeksi kahe aasta madalaimale 103,02 punkti tasemele; teisipäevaga võrreldes langes indeks 9,64 protsenti.
  Hansapanga maakleri Romet Tepperi sõnul oli turu languse põhjus Swedbanki uudis Hansapanga osaluse ülesostmisest S-E-Bankenilt ja analüütikute prognoos Hansapanga oodatavast kahjumist.
  «Müümas olid kohalikud investorid, kes eeldavad, et Skandinaavia ostuhuvi on lõppenud,» sõnas maakler. «Midagi positiivset üles ei kerkinud ja seetõttu võib oodata, et neljapäeval avaneb turg veelgi madalamal tasemel.»
  Kiire languse eestvedajaks oli Hansapanga aktsia, mis kaotas hinnast 14,81 protsenti ja sulgus 57,50 krooni juures. Panga aktsiatega kaubeldi 15,5 miljoni krooni eest.
  Käibe suuruselt järgnesid Ühispanga aktsiad 7 miljoni krooniga. Aktsia hind langes 12,63 protsenti 20,75 kroonini. BNS
  Riigikassa kandis eile Deutsche Banki Eesti majanduse stabiliseerimise reservi 124 miljonit krooni, teatas rahandusministeerium.
  Koos teenitud intressidega on reservi maht praegu 1,257 miljardit krooni.
  Rahvusvahelise valuutafondiga (IMF) allkirjastatud majanduspoliitilise memorandumi alusel võttis Eesti kohustuseks suurendada selle aasta lõpuks reservi kuni 2,1 miljardi kroonini.
  Eesti muutunud majanduskeskkonnast tulenevalt on aga IMF andnud põhimõttelise nõusoleku planeeritust väiksemaks vahendite riigisisesest käibest väljaviimiseks, märkis ministeerium.
  Tänavu neljandas kvartalis reservi kantav rahasumma sõltub ministeeriumi teatel riigieelarve üleplaanilistest laekumistest ning Eesti Telekomi võimalikust erastamisest. BNS
  Forekspanga ning Investeerimispanga (EstIB) juhatus sõlmivad sel nädalal kahe panga ühinemise tingimuste kokkuleppe.
  Septembris andis Forekspanga nõukogu juhatusele loa omandada 50,25% EstIBist. Panga nõukogu esimehe kandidaat on EstIBi asepresident Gunnar Kraft.BNS
  Vene firma Makey ja rahvusvahelise investeerimiskontserni ABB kokkuleppe kohaselt töötab ABB novembriks välja Sillamäele naftaterminaali ja naftatöötlemistehase projekti finantseerimise skeemi.
  Projekt võib maksta üle 2,5 miljardi krooni.
  Makey esindaja Mihhail Petrov ütles, et ABB tegeleb muu hulgas Sillamäe projektile rahvusvahelise reitingu loomise ning investeerijate otsimisega Läänest.
  Vene firma Makey tahab koostöös Silmet Grupiga ehitada Sillamäele sadama, naftaterminaali ja naftatöötlemistehase. BNS
  Valitsus andis eile riigikogule üle opositsiooni ja automüüjate vastuväiteid tekitanud mootorsõidukiaktsiisi tõstva seaduse eelnõu.
  Eelnõu heakskiitmise korral tõusevad järgmisel aastal keskmiselt mitme tuhande krooni võrra üle üheliitrise silindrimahuga autode hind ja mitmekordistub võimsate ja vanade autode aktsiis.
  Rahandusministeeriumi seletuskirjas eelnõule seisab, et kavandatavaid aktsiisimäärasid ei saa kõrgeks pidada, sest võrreldes teiste riikidega, näiteks Taani, Soome ja Suurbritannia, on need äärmiselt madalad, eriti just luksussõidukite osas.BNS
  Koonderakonna ja Maarahva ühendus (KMÜ) esitas eile menetlusse otsuse eelnõu, millega taotleb luba võtta majanduse stabiliseerimise reservist 250 miljonit krooni põllumajandustootjate kahjude korvamiseks.
  Koonderakonna, Maaliidu, Maarahva erakonna (EME) ning Pensionäride ja Perede erakonna (PPE) fraktsioonide juhid märgivad eelnõu seletuskirjas, et halva ilmaga kaasnenud ikalduse ja ebastabiilse turusituatsiooni tõttu on põllumehed laostumise äärel. BNS
  Rahandusministeeriumi litsentsikomisjon andis eile Seesam Elukindlustusele tulumaksusoodustusega pensionikindlustuse litsentsi.
  Seesam Elukindlustuse turundusjuht Monika Heinrand teatas, et litsents annab Seesam Elukindlustusele õiguse sõlmida pensionikindlustuse sooduslepinguid.
  Leping võimaldab kindlustusvõtjatel kuni 15 protsendi ulatuses maksustatavast aastatulust teha sissemakseid pensionikindlustusse tulumaksuvabalt.
  Samuti on tulumaksuvabad eluaegse pensionikindlustuse perioodilised väljamaksed, mis toimuvad mitte harvemini kui kord kolme kuu tagant.
  Seesam Elukindlustus alustas pensionikindlustuse pakkumist tänavu aprillis. BNS
  Kinnisvaraarendusfirma AS Pro Kapital sai esimesel poolaastal konsolideerimata ja auditeerimata andmetel 11,2 miljoni kroonise kahjumi.
  Pro Kapital märgib börsiteates, et tütarfirmade majandustulemuste konsolideerimise puhul oleks Pro Kapitali tulemus oluliselt erinev.
  «30. juuni seisuga kajastuvad emaettevõtte kuludes kogu kontserni üldkulud, kuna tütarettevõtetele ei ole üldkulude osas vastavaid arveid esitatud,» teatas Pro Kapital.
  Kuivõrd osa tütarettevõtteid ei kuulu sajaprotsendiliselt Pro Kapitalile, tähendab see, et praegu on emaettevõtte kuludes arvestatud ka vähemusosanike poolt kantavaid kulusid ning vastavad täpsustused viiakse konsolideeritud kasumiaruandesse sisse enne käesoleva aasta lõppu.
  Pro Kapitali teatel oli üldine tegevuskulude ja tööjõukulude kasv tingitud tegevuse aktiivsest laiendamisest. BNS
  Talinvesti kinnisvarafirma alustab järgmise aasta suvel uueärikeskuse ehitamist Riiga Kliversalasse, mis võib maksta kuni 350 miljonit dollarit.
  Praegu asub Kliversalas Riia eksperimentaalne laevaremonditehas, mille kinnisvarafirma lammutab, ütles Talinvesti kinnisvarafirma juht Priit Aakre.
  Talinvesti kinnisvarafirma ostis laevatehase enampakkumisel möödunud aasta mais, makstes ettevõtte eest 50 001 latti ehk 1,145 miljonit Eesti krooni.
  Erastamistingimuste järgi peab investor paigutama objekti vähemalt 10 miljonit latti, lammutades vana tehasehoone ning ehitades asemele moodsa ärihoone.
  Aakre sõnul otsib firma praegu projekti teostamiseks usaldusväärset partnerit. BNS
  Jaga lugu:
 • Hetkel kuum

Säästkem energiat taastuvenergiale
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Ei ole mõtet raisata aega kalli elektrihinna ja CO2 kvootide üle kirumisele, vaid asuda kiirelt taastuvenergia tootmist edendama, kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor nädalakommentaaris.
Valge Maja hoiatab järgmise finantskriisi eest
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Valge Maja hoiatas reedel, et Kongressi saamatus suurendada riigivõla piirmäära võib viia majanduse langusesse ja kriitiliste riigiteenuste kärpimiseni, vahendab Reuters.
Venemaal algas AstraZeneca vaktsiini tootmine
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Venemaal Moskva oblastis Puštšinos algas AstraZeneca koroonavaktsiini tootmine ravimifirmas R-Farm, teatab TASS.
Krüptopüramiidi looja pandi USAs 7,5 aastaks vangi
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.
New Yorgi kohtunik mõistis enam kui sadat investorit kokku 90 miljoni dollariga tüssanud Stefan Qinile 7,5 aastase vanglakaristuse. Noormehe asutatud krüptobörside fond osutus tegelikkuses Ponzi skeemiks.