Dollar tõusis pärast viiepäevast langust

07. oktoober 1998, 00:00

Dollar alustas eilset päeva (Aasia turgudel) langusega 1,6244 DEMi (12,9952 krooni) tasemele, siis aga toibus ja liikus Euroopa turgudel kindlalt üles. Keskpäeval maksis Ühendriikide valuuta juba 1,6450 marka (13,16 krooni). Dollari kurss tõusis seega esimest korda pärast viiepäevast langust.

Dollarile avaldas toetust Hispaania keskpanga otsus alandada keskset intressimäära 0,5% võrra 3,75 protsendini. Analüütikute arvates on see märk, et Euroopa kesksed intressid võivad langeda oodatust varem. Toetust sellele spekulatsioonile saadi ka Saksamaa riigipanga presidendilt Hans Tietmeyerilt, kelle sõnul intressimäärade langetamine ei ole Saksamaa jaoks tabuteema. Seni on Buba juhtfiguurid intresside langetamise täielikult välistanud. Repomäära viimine rekordmadalale tasemele (3,0%) on saamas reaalsuseks.

Euroopa rahaliiduga ühinenud liikmesriigid peavad oma intressid ühtlustama esimeseks jaanuariks. Kaks ja pool kuud enne tähtaega on madalaim keskne intressimäär Austrias (3,20%) ja kõrgeim Iirimaal (6,19 protsenti).

Eile toimus Moskva pankadevahelisel valuutabörsil esimene valuutaoksjon. Valuutaoksjonitel realiseeritakse 50% eksportööride valuutatuludest. Uus süsteem, mis ametliku põhjenduse järgi peaks aitama kaasa rubla stabiliseerumisele, vaevalt oma eesmärki täidab. Küll piirab see valuuta väljavoolu riigist ja täiendab keskpanga valuutavarusid. Esimese oksjoni käive 33,8 mln dollarit jäi loodetust märkimisväärselt väiksemaks. Rubla tänane ametlik kurss on 15,800 USD/RUB.

Äripäev https://www.aripaev.ee/img/id-aripaev.svg
06. December 2011, 19:34
Otsi:

Ava täpsem otsing