15. oktoober 1998 kell 22:00

Soome Ensost Euroopa suurim saematerjalitootja

Liitumine Rootsi Storaga nihutaks Ensot maailma mastaabis veel koha võrra edasi.

Ühinemise järel kasvab Enso Timberi aastatoodang ligi neljale miljonile tihumeetrile, liit Storaga suurendaks saematerjali tootmist veel 800 000 tihumeetri võrra.

Schweighofer valmistab kuusest liimpuitu ning toorainet mööbli-, pakendi- ja ehitustööstusele peamiselt Euroopa, Kaug-Ida ja USA turgudele.

Enso Timber valmistab samu tooteid, kuid kasutab toorainena rohkem mändi. Peamised turud on Põhja-Aafrikas, Euroopas ja Kaug-Idas.

Enso olemasolevad võimsused võimaldaksid tootmismahtu ilma uute investeeringuteta veel 200 000 tihumeetri võrra suurendada.

Firma on registreeritud Helsingis, kuid selle peakorter tuleb Austriasse Brandi. Firmal on 2700 töötajat. Tehingust loodetud sünergiaefekt on 85 mln marka. Suurim kokkuhoid tuleb turunduse, tootmise ja logistika alalt.

Kokku kuulub Enso Timberile 14 tootmisettevõtet -- kaheksa Soomes, neli Austrias ning kaks T?ehhis. Lisaks kuulub firmale 23,7% osalus Imavere Saeveskis.

Euroopa saematerjaliturg on praeguseks stagneerunud, tuleval aastal ületab tootmine tarbimise 2,5 miljoni tihumeetri võrra.

Rõõmustavam uudis saetööstusele on nõudmise taastärkamine Jaapanis.KL-DI-ÄP

Hetkel kuum