21. oktoober 1998 kell 22:00

Tooraine

Nisu hind kukkus teisipäeval Chicago põllumajandussaaduste börsil peaaegu 3 protsendi võrra, sest investoritel tekkis kahtlus, kas USA eraldab Venemaale toiduabi. Möödunud nädalal teatas USA põllumajandusminister Dan Glickman vastavasisulistest läbirääkimistest Venemaaga, mille toel kerkis nisu hind viimase kuu jooksul 9,2 protsenti. Nüüd aga teatati, et Venemaa pole ametlikult toiduabi palunud. Samas on teada, et selle aasta nisusaak võib suvise põua tõttu dramaatiliselt väikseks kujuneda. Turud arvestasid, et Venemaa võib vajada kuni 2 miljonit tonni nisu.

Saksamaa nisumüüjad seevastu tõstsid oma noteeringute hinda vaatamata sellele, et ostjaid pole esialgu kusagil näha. Maaklerite sõnul on nõudlus peagi tekkimas, eriti Põhja-Aafrikast ja Itaaliast. Hamburgi teraviljabörsil jäeti toidunisu hinnaks 250 marka tonn. Viimase kvartali lossimishinnaks on kehtestatud aga olenevalt proteiinisisaldusest ja kogusest 257,50--270 kuni 317,50--322,50 DEM/t.

Odra hind jäi Hamburgis stabiilseks, sest turuosalised täiendasid laovarusid. Neljandaks kvartaliks kehtestati odra hinnaks 240,0--247,5 marka tonn.

Hetkel kuum