26. oktoober 1998 kell 22:00

Läbipääsusüsteem jälgib ka tööaja kasutamist

Väikefirmade tarvis loodud seade on mõeldud asendama keerukaid ja kalleid tööaja kontrolli seadmeid, mis konstrueeritakse koos läbipääsusüsteemiga.

Seadme ülesanne põhineb väitel, et enamikus firmades on tööaja kaoga seotud kahjud mitmeid kordi suuremad kui vargusest, sealhulgas ka firmasisesest vargusest tingitud kahjud.

Tööaja kontrolli seadmega saab jälgida töötajate tööletulekut ja lahkumist, lõunal käimist, mõne teise osakonna külastamist jne. Lihtne tarkvara lubab andmeid liigitada tegevuse, nime või kellaaja järgi.

Süsteem salvestab mällu ka vasturääkiva informatsiooni ehk näiteks selle, kui töötaja läheb teise osakonda, aga tagasi tuleb lõunalt.

Kasutada võib kas magnet- või triipkoodiga kaarte. Süsteem võib olla ühendatud arvutiga pidevalt või laaditakse mälu ssisu arvutisse mingi ajavahemiku tagant.

Seadme kasutajad võib jaotada kuni 16ks samade õigustega kasutajagrupiks. Ühe arvuti taha võib lülitada kuni 31 seadet. Mällu mahtuvad 6000 kirjet säilivad kuni kaks kuud ka võrgutoiteta.

Tugev valumetallkest tagab seadme hea vandaalikindluse, koos soojendiga sobib ta ka väljas kasutamiseks.

Süsteem võib töötada ka lihtsa kaardilugejana.

Tema hind on ligikaudu 30% kõrgem kui paarisaja kaardiga ühe ukse läbipääsusüsteemil.

Hetkel kuum