29. oktoober 1998 kell 22:00

Bussi võib rentida eelteadmistetagi

Selleks võib aluseks võtta enda lepinguprojekti, kuid enamasti on bussifirmalgi oma lepinguvorm olemas. Viimase allkirjastamisega ei tohiks liigselt kiirustada. Pigem tuleks tekstiga põhjalikult tutvuda ja kaaluda tingimusi. Samas ei tasu lepingu sõlmimisega ka venitada, sest firma võib hoopis teiste soovijatega kaupa sobitada. Bussi rendilepingut sõlmides tuleb kirjalikult fikseerida punktid, mida reisil eriti oluliseks peetakse.

Näiteks kas soovite bussis:

- kohvi või supi tarvis kuuma vett valmistada;

- tualetti kasutada (väikebussides see võimalus puudub);

- kuulata giidi loenguid.

Enesestmõistetavalt soovite planeeritud ajal ööbimispaika saabuda jne. Bussifirma on teile suusõnaliselt kõike lubanud, kuid reisil selgub, et bussis kohvi teha ei saa, sest bussijuhid ei viitsi vett tuua, samuti keelduvad nad avamast WC ust. Sagedasti juhtub ka, et mikrofon ei tööta ning giid kas keeldub seetõttu tööd tegemast või karjub hääle kähedaks.

Kui reisi lõppedes firmast õigusi nõuate, selgub, et teie pretensioone ei arvestata. Eelnev tumedates värvides kirjeldus annab mõista, et just leping on oma õiguste tagamise võimalus.

Märkides lepingusse reisi marsruuti ja ajagraafikut, arvestage kindlasti, et kahe bussijuhiga tohib ööpäevas järjest sõita 16 tundi. Seejärel peab buss 8 tundi seisma. Kütuse hinda arvestades teadke, et Euroopa kütuse hinnapoliitikas mitteorienteeruvana on teil marsruuti ette teades targem tasuda kütuse eest ette.

1. kelle vahel leping on sõlmitud

2. millist bussi soovite rentida (number ja istekohtade arv)

3. reisi marsruut (algus-, siht- ja lõpp-punkt) ning ajagraafik

4. tähtaeg, millal maksate bussifirmale teenuse eest

5. klausel, kas teenuse eest tasutakse 100% enne reisi või osaliselt pärast reisi

5. millal ja mis tingimustel on võimalik leping annulleerida

6. millised on sanktsioonid lepingu mittetäitmise puhul

7. kes tasub juhtide viisa-, ööbimis- ja elamiskulud

8. kes tasub reisil kütuse eest ning teemaksud, kas stardikütus (esimene paagitäis) on hinna sees

Hetkel kuum